Neden dinim ile alay edilmesine müsaade ediliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nedenini öğrenmek istiyorum.
Çeşitli konularda konu İslam dini olunca isteyen istediği şekilde alay edip, hakaret edebiliyor ve konuya cevap vermek veya açıklama yapmam gerektiğinde ise konuyu yoruma kapatıyorlar.
Moderetörler ise yorum yapmaya ve istediği inancı belirtmeye devam ediyorlar. Nedenini gerçekten merak ediyorum.
Neye inandığımız bizi ilgilendirir ama İslam hakkında üslubumu bozmadan cevap vermeme rağmen açıklamalarımı asla tamamlayamadım. Şahsen cevap bekliyorum.

Bir süre sonra konuşma ve davranışlarınla çevrendeki insanları rahatsız etmeye başlıyorsan zaten cezayı hak edersin. Örneğin forumdaki profil fotoğrafın :).

Ayrıca medenice sohbet etmek varken neden şikayet ediyorum?
Technopat Sosyal'in belirli kuralları var. Ayet paylaşmak yasak ve gördüğünüz yerde tartışmak yerine raporlamanız gerekli. Üzerine tartışmaya siz dahil olursanız o kişiler ile beraber ceza almanız gayet olası.

Ayet paylaşıp hakaret ettiği yerde kişiyi raporlamanız gerekli. Elimize öyle bir rapor ulaşsaydı emin olun gerekeni yapardık. Bizlere raporlamak yerine tartışmayı tercih etmişsiniz. O kişilerin ceza almadığı ne malum? Nereden biliyorsunuz?

Tekrar etmek istemiyorum ama yorum yazdığım yerde kişinin hakaretleri aynen varken şikayete gerek olmamalı.

Aslında haklısınız, sadece forumda yaşanmıyor bu tür olaylar Discord'da 14-15 yaşındakilerin kimiyle konuşsam kara mizah yaptığı düşünen 7/24 porçay izleyen Allah'a söven çocuklar, inanılmaz.

Hocam, çok haklı konuştunuz. Tam anlattığınız gibi. Karşı çıksak bile "kara mizahdan anlamıyor musun?" Diyorlar.
Örneğin forumdaki profil fotoğrafın :)
İsteyen istediği profil fotoğrafını kullanabilir. Kötü şeyler içermedikçe.

Aslında haklısınız, sadece forumda yaşanmıyor bu tür olaylar Discord'da 14-15 yaşındakilerin kimiyle konuşsam kara mizah yaptığı düşünen 7/24 porçay izleyen Allah'a söven çocuklar, inanılmaz.
Konu Porçay'a ne ara geldi ya.

Tekrar etmek istemiyorum ama yorum yazdığım yerde kişinin hakaretleri aynen varken şikayete gerek olmamalı.
Yazım yanlışını rapor ettiğim mesajın üzerinde bir tane daha yazım yanlışı mesaj bulunurken sadece rapor ettiğim mesaj düzeltildi, üstündeki değil. Yani bu kasıtlı yapılan bir şey değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı