Neden hiç uzun kollu tişört satılmıyor?

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,
İçimde bir yaradır neden hiç uzun kollu ince tişört satmıyorlar?
Google'da " long sleeve tişört " yazdığımda ya kısa kollu tişört çıkıyor ya da uzun kollu sweatler çıkıyor.
Uzun kollu ince tişört yapmak bu kadar zor mu ya?

IMG_20220501_045934.jpg

Modeli önemli değil şu duruşun klaslığına bakar mısınız?

Kısa kollu giysem üşüyorum, kalın sweat giysem rahat hissetmiyorum ve öyle de sıcak oluyor, üstüne mont giymesem dışarıda üşüyorum mont giysem bu sefer sıcaktan terliyorum.

Eskiden böyle tişört yapıyorlardı şimdi yok, bunu da yabancı bir markadan buldum 450₺ da vermem.

Yaklaşık 3- 4 yıldır doğru dürüst kıyafet alamıyorum çünkü beğendiğim kıyafet yok, olan da çok pahalı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun kollu t-shirt kadar kötü bir şey görmedim daha önce.
Dostum, arkadaşa fikrini değiştir demek istiyorsun galiba ama zevkler ve renkler tartışılmaz diye bilinen meşhur ilkeyi nereye koyacaksınız? Siz acaba şunu mu demek istiyorsunuz: çoğunluğun öyle bir talebi ve derdi olmadığı için imal etmiyor olabilirler mi acaba?

Şahsen ben de arkadaşın tarafındayım. Böyle tişört isteyenlerin var olduğunu imalâtçılar asla görmezden gelmemelidirler. Neden bu talepten vaz geçeyim ki, neden sizin gibi illa da kısa kollu tişört beğenmeliyim ki? Çok zor mudur bunun imalatı? En azından böyle tişört isteyenlerin talebini karşılamak için hiç mi bir şey yapılamaz?

Lütfen kıyafetle ilgili akla uygun tercihlere saygı duyalım. Arkadaş da size, sizin cevabının tam tersi ile karşılık verse acaba ne düşünürdünüz?

Dostum elbette kendi beğeninizi ifade ettiniz ve bu da arkadaşın beğenisine saygı duymadığınız anlamına gelmez ve sadece sizin için böyle bir sorunun zaten var olmadığı anlamına gelir.

Fakat cevabınızın, arkadaşın "İçimde bir yaradır neden hiç uzun kollu ince tişört satmıyorlar?" şeklinde ifade ettiği itiraz için çok da açıklayıcı olmadığı düşünülebilir. Yâni arkadaşa (1) doğrudan bir öneri getirmiş olmadığınız veya (2) uzun kollu tişört tercih etmekten vazgeçebileceği şeklinde bir öneri getirmiş olduğunuz gibi de anlaşılabilir.

"Lütfen kıyafetle ilgili akla uygun tercihlere saygı duyalım." cümlesini siz saygısızlık yapmışsınız gibi düşünerek kurmadım, sadece genel bir hatırlatma yapmak istemiştim. Fakat sizin olumsuz anlamanıza sebep olduğu için özürlerimi kabûl edin lütfen.

Son zamanların modasında tutulan bir model değil sanırım. İçlik tarzı üretilenler haricinde sadece yabancıların videolarında vs. görüyorum sadece. Belki bit pazarlarında veya Dolap tarzı uygulamalarda ikinci el olarak bulabilirsiniz. Eğer desensiz isterseniz herhangi bir mağazada bulabilirsiniz muhtemelen. Ben gömleğin altına tişört giymeyi seviyorum, DeFacto, LCWaikiki gibi mağazalardan kolayca bulabiliyorum bu tip uzun kollu tişörtleri.
Bu arada tişört üstüne gömlek giymeyi düşünebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları ben de yaşıyorum özellikle son günlerde hakim olan belirsiz havalarda. Kalın oduncu gömleklerini de giyebilirsiniz, normal desenli ince gömlekleri de. Kolunu sıyırdığınız zaman güzel oluyor. Bir deneyin derim.

Geri
Yukarı