Neden Steam PlayStation Store'a Göre Daha Ucuz?

Selam iyi akşamlar, şu konuya bir göz atarsan en ince ayrıntısına kadar tartışılmış. Şuradan;
.

Platform meselesi. Steam kullanıcılar aynı zamanda PC kullanıcılar. Kafasına balyoz geçirirsen, onlar da mahalle kavgasına çevirir. Haliyle de fiyatlandırma daha mantıklı oluyor. Ben PS ya da Xbox almış olsam, mecburen fiyatlandırmasına uymak zorunda kalırdım.

Son günlerde sürekli sorulan bir soru bu. Aylık ücretler, online da verilen ücretler, fiyat farkları vs. Konsol önceden manidardı ama şimdi tamamen sömürü oldu bence. Artık hepsinin PC'ye geçmesi daha mantıklı olacak diyeceğim ama ne konsol kullanıcısı vazgeçiyor ne üretici ki zaten üreticiler kar elde ettiği sürece neden vazgeçsin hatta üzerine kar marjını arttırmak için kırk katakulli yapıyorlar. Tabi bu kar oyunlarının gerek PC gerek konsol'da (konsol'da elbette çok daha fazla) oyunu parçalara bölüp (Elli çeşit DLC, karakter, silah ne ise her haltın paketinin çıkması) satışa çıkarılmasının da belli bir standartta olması lazım ama maalesef devletler teknolojinin fazla gerisinden geldiği için ne sistem açığını oluşmadan önce engelleyebiliyorlar ne oluştuktan kısa süre sonra kontrol altına alabiliyorlar. Sonuç olarak konsol'da ki tekel PC'de ki tekelin önüne geçince de böyle PC'de olandan çok daha fahiş fiyatlara sunuluyor.

Ps alan insan zaten oyun oynamak için almıştır oyunları oynamak için öyle ya da böyle ücretleri ödersin çünkü oyun oynamak dışında bir işlevi yok aletin. Ama PC günümüzde her alanda aktif kullanılan bir araç olduğundan kullanıcıları oyun piyasasına çekmek için fiyatlar daha uygun diye düşünüyorum. Bu benim kendi fikrim bu arada.

Çünkü Gaben Newell reis başka bir reis. Ayrıca Gog.com, Epic Games gibi rakipler var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı