Neden Windows 8 Almalıyız ?

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 3B
Belli başlı sebeplerinden ilki ses kartım. Zamanında bi dünya para verip almıştım. Windows7 kurup sürücüsünü kendi sitesinden yükleyebildim. Ama beraberindeki hiçbir program sağlıklı çalışmadı.
Sonuçta, kullanılabilir 3 adet PCI, 3 adet PCI EXP slotu olan bir anakart bulursam, paraya kıyıp ECHO LAYLA ses kartı alıp istediğim işletim sistemini kurabileceğim.

Valla bende Windows 8 Şu an var. Bilgisayarı ilk aldığımdan 1 hafta sonra güncelleme geldi. Süreki yada %11 yada %13 de takılıyor. Gittim götürdüm aldığım yere. Dedilerki şu an windows 8'de bir açık var düzelene kadar bilgisayarınızı güncellemeyin. Haydaa dedim varan 1 gol 1. Zaten inceden kıllanıyodum dahada kıllandandım. Hala da güncellemedim duruyor. Fakat dizaynı vs. geçelim benim sistemime yararı ne olur bir türlü çözemedim. Ne bileyim RAM'ler dahamı hızlı çalışıyo sistemi verimli mi kullanıyor anlamış değilim. Yani gidip bana sorsa kardeşim windows 7 mi alayım windows 8 mi ne deyeceğim adama ? Hadi sistem kullanımı anladık ona bir şekilde kullana kullana alışılır ben bile yavaş yavaş alışmaya başladım fakat sisteme yararı ne ?

Tüm güncelleştirmeleri sorunsuz yükledim, açık falan yok. Senin sisteminden kaynaklı bir sorun.

Hocam sadece benim bilgisayarımda değil bir kaç kişinin bilgisayarındada bu sorun varmış. Yok dediler internet gecikme hızından kaynaklanıyor felan. Yav dedim bu güncelleme sisteme indikten sonra yüklenmiyormu ? İnternetle ne alakası var dedim. Öyle böyle. Zaten HP almıştım sinirden ağlayacaktım. Soba gibi yanıyordu. Bir de bu geldi üstüne deli oldum.

Valla bende Windows 8 Şu an var. Bilgisayarı ilk aldığımdan 1 hafta sonra güncelleme geldi. Süreki yada %11 yada %13 de takılıyor. Gittim götürdüm aldığım yere. Dedilerki şu an windows 8'de bir açık var düzelene kadar bilgisayarınızı güncellemeyin. Haydaa dedim varan 1 gol 1. Zaten inceden kıllanıyodum dahada kıllandandım. Halada güncellemedim duruyor. Fakat dizaynı vs. geçelim benim sistemime yararı ne olur bir türlü çözemedim. Ne bileyim Ramler dahamı hızlı çalışıyo sistemi verimlimi kullanıyor anlamış değilim. Yani gidip bana sorsa kardeşim windows 7 mi alayım windows 8 mi ne deyeceğim adama ? Hadi sistem kullanımı anladık ona bir şekilde kullana kullana alışılır ben bile yavaş yavaş alışmaya başladım fakat sisteme yararı ne ?

Hahahah onu diyen nasıl bir cahildir arkadaş ya... ''Sorunu bulup, update almayı beceremedim. En iyisi bilen birine götür.'' Demesi bu kadar mı zordur be arkadaş !? Neden bu ülkenin insanları ''Bilmiyorum'' diyemiyorum... Lanet olsun bu tarz insanlara...

Ben bu sistemi 5 aydır kullanıyorum ve en ufak bir sorun bile yaşamadım. Windows 8 ile ekran kartınızdan daha iyi performans alırsınız zira sürücü modeli WDDM 1.2'dir. Bunun dışında diğer Windows özellikleri:

Features new to Windows 8 - Wikipedia, the free encyclopedia

Ayrıca Windows 8, Windows 7'ye gelen SP1 ve sonraki bütün güncelleştirmeleri içerdiği için çok daha stabil ve güvenlidir.

Dediler ki şu an Windows 8'de bir açık var. Düzelene kadar bilgisayarınızı güncellemeyin. Ne açığımış bu saçmalama var.

Zaten HP almıştım. Tam modelini yaz, donanım sorunu olabilir. Onu da Windows 8'de var saçmalığıla geçiştiriyorlar gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim ne derse desin. Türkiye'de Microsoft teknik hizmetleri yüz yüze olmadığı sürece ben bu işe soğuk bakmaktayım.
Belki çoğu arkadaşımız bir şekilde işletim sistemini elde edip kullanıyordur. Ama ben yasal yollardan satın alarak kullanmayı tercih ediyorum.
Aşağıdaki fotoğrafta son 14 yılda satın almış olduğum işletim sistemlerini görmektesiniz.

2000, 95 ve 7,8 olsaymış tadından yenmezmiş. :D Ama arşivin güzel sevgili Yamyam dostum :D Bir de sigara olmasa resimde tam olacak :D Sağlığa zararlı böyle şeyler. Bir de abi sorumu mazur görürsen, yaşını sorabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı