Netspeed İnternet Hızı Stabil Değil

MeReKGs67

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Netspeed kullanıyorum uzun zamandan beri lakin şöyle bir sıkıntım var. Özellikle GeForce NOW oynarken bunu bariz bir şekilde fark ediyorum, hız testi yaptığımda da aynı sonuca varıyorum. Normalde altyapım 46 Mbps'ye kadar destekliyor ben Netspeed'in 35 Mbps hız olan paketini kullanıyorum lakin hız testi yaptığımda hız bir 20'lere iniyor, sonra tekrar 30'lara çıkıyor. Böyle dalgalanmalı oluyor hız özellikle akşam saatlerinde. GeForce NOW'da oyun oynarken de bariz bunu görüyorum görüntü gayet netken birden bir pikselleşiyor sonra düzeliyor sonra tekrar pikselleşiyor öyle kalıyor 5 10 dakika geçiyor normale dönüyor sonra biraz net kaldıktan sonra tekrar pikselleşiyor ve bu özellikle akşam saatleri neredeyse hep oluyor hatta hafta sonları öğlen saatleri bile oluyor ama hafta içi sabah saatleri genelde böyle bir sorun olmuyor, gayet net oyun oynayabiliyorum.

Şimdi sorun nerede? Modemim TP-Link TD-W9970V3. Modemle ilgili bir sıkıntı mı var modemi değiştirsem hız stabilizasyonu düzelir mi? Ya da yukarıda bahsettiğim saatler internetin yoğun kullanıldığı saatler olduğu için yapabileceğim bir şey yok mu doğal bir sorun mu? Veyahut dediğim gibi TurkNet'ten altyapı sorguladığımda 46 Mbps'ye kadar internet alabiliyorum. Netspeed'den çıkıp TurkNet'e geçsem bu sorun çözülür mü? Cevaplarınızı bekliyorum. Dediğim gibi hafta içi sabah öğlen saatlerinde akşama kadar 1680x1050 çözünürlükte 60 FPS çok az pikselleşmelerle oynayabiliyorum.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku sizler bu konuda bilir kişilersiniz, sizler de yardımcı olursanız memnun olurum.
Bu da Netspeed'e açtığım destek talebi:

Screenshot_21.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm arkadaşlar. Netspeed kullanıyorum uzun zamandan beri lakin şöyle bir sıkıntım var. Özellikle GeForce NOW oynarken bunu bariz bir şekilde fark ediyorum, hız testi yaptığımda da aynı sonuca varıyorum. Normalde altyapım 46 Mbps'ye kadar destekliyor ben Netspeed'in 35 Mbps hız olan paketini kullanıyorum lakin hız testi yaptığımda hız bir 20'lere iniyor, sonra tekrar 30'lara çıkıyor. Böyle dalgalanmalı oluyor hız özellikle akşam saatlerinde. GeForce NOW'da oyun oynarken de bariz bunu görüyorum görüntü gayet netken birden bir pikselleşiyor sonra düzeliyor sonra tekrar pikselleşiyor öyle kalıyor 5 10 dakika geçiyor normale dönüyor sonra biraz net kaldıktan sonra tekrar pikselleşiyor ve bu özellikle akşam saatleri neredeyse hep oluyor hatta hafta sonları öğlen saatleri bile oluyor ama hafta içi sabah saatleri genelde böyle bir sorun olmuyor, gayet net oyun oynayabiliyorum.

Şimdi sorun nerede? Modemim TP-Link TD-W9970V3. Modemle ilgili bir sıkıntı mı var modemi değiştirsem hız stabilizasyonu düzelir mi? Ya da yukarıda bahsettiğim saatler internetin yoğun kullanıldığı saatler olduğu için yapabileceğim bir şey yok mu doğal bir sorun mu? Veyahut dediğim gibi TurkNet'ten altyapı sorguladığımda 46 Mbps'ye kadar internet alabiliyorum. Netspeed'den çıkıp TurkNet'e geçsem bu sorun çözülür mü? Cevaplarınızı bekliyorum. Dediğim gibi hafta içi sabah öğlen saatlerinde akşama kadar 1680x1050 çözünürlükte 60 FPS çok az pikselleşmelerle oynayabiliyorum.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku sizler bu konudabilir kişilersiniz, sizler de yardımcı olursanız memnun olurum.
Bu da Netspeed'e açtığım destek talebi:

Eki Görüntüle 1240078

Hocam stabil ağ bağlantısı için modem sadece PC'nize internet vermeli ki diğer aygıtlar bağlandığında aygıtlarada internet vereceği için dalgalanmalar olur, kullandığınız şirketten kaynaklı olabilir ya da kablonuz ya da Wi-Fi adaptörünüzde sıkıntı olabilir ya da bir modemi sıfırlayın bunlardan biri elbet çözüm olacaktır.

Hocam stabil ağ bağlantısı için modem sadece PC'nize internet vermeli ki diğer aygıtlar bağlandığında aygıtlarada internet vereceği için dalgalanmalar olur, kullandığınız şirketten kaynaklı olabilir ya da kablonuz ya da Wi-Fi adaptörünüzde sıkıntı olabilir ya da bir modemi sıfırlayın bunlardan biri elbet çözüm olacaktır.
Hocam onu konuda belirtmeyi unutmuşum özür dilerim Wi-Fi açıp kapama düğmesi var zaten modemin üstünde onu kapatıp da denediğim de bir şey değişmiyor dalgalanma oluyorsa gene olmaya devam ediyor onunla alakası yok bi annem bağlanıyor zaten o da nadir ama dediğim gibi Wi-Fi'yı kapatıyorum zaten geforce now oynarken. Modemi sıfırlayın derken kapatıp açın mı demek istediniz yoksa restart atmaktan mı bahsettiniz?

Merhabalar hocam, cihazınızı modeme kablo ile bağlarsanız sorununuz çözülecektir.
...
Birde netspeed kullandığınızı belirtmişsiniz hocam :) Türknet Personellerini etiketlemişsiniz. Onlar size malesef yardımcı olamazlar.

Hocam onu konuda belirtmeyi unutmuşum özür dilerim Wi-Fi açıp kapama düğmesi var zaten modemin üstünde onu kapatıp da denediğim de bir şey değişmiyor dalgalanma oluyorsa gene olmaya devam ediyor onunla alakası yok bir annem bağlanıyor zaten o da nadir ama dediğim gibi Wi-Fi'yı kapatıyorum zaten GeForce NOW oynarken. Modemi sıfırlayın derken kapatıp açın mı demek istediniz yoksa restart atmaktan mı bahsettiniz?

Hocam modemi bayağı bayağı sıfırlayın demek fabrika ayarlarına döndürün yani dagalanma sebeplerinden biri ise GeForce NOW olabilir hiçbir program açık değilken test yapın (Görev Yöneticisi'nden internet kullanan uygulamaları durudurun) hala stabil değilse kabloda bir problem vardır Ethernet kablosunu değiştirin modemin içinden yedek çıkıyor sarı renkte.

Yeni konular

Geri
Yukarı