Ninjutso Sora vs Lamzu Atlantis

@PC213 sanırım yine Lamzu Atlantis alırdım. Çünkü dediğim gibi donanımları aynı ve 55 gram bile oldukça hafif geliyor bana. Atlantis seçmemin sebebi de tasarım olarak daha çok hoşuma gitmesi. Yalnız Atlantis şu an stoklarda yok görünüyor. Ne zaman gelir belli olmaz.

@PC213 sanırım yine Lamzu Atlantis alırdım. Çünkü dediğim gibi donanımları aynı ve 55 gram bile oldukça hafif geliyor bana. Atlantis seçmemin sebebi de tasarım olarak daha çok hoşuma gitmesi. Yalnız Atlantis şu an stoklarda yok görünüyor. Ne zaman gelir belli olmenn
peki memnun musun lamzu atlantisden bir sorunu varmı ?

Çok memnunum. Şu ana kadar hiç bir eksiğini görmedim. Malzeme kalitesi güzel. Elim 21,5 santim, büyük bir elim var diyebiliriz ve fare elime iyi oturuyor, küçük hissettirmiyor. Bu fareyi beğenmeyenler genelde beyaz renginin kaplamasının kötü olduğundan şikayetçi oluyorlar ama bana kötü gibi gelmedi gayet iyi hissettiriyor. Kullanıcılarının yaşadığı sorun olarak bazı ürünlerinde switchlerinin gıcırdaması olmuş nette araştırdığıma göre. Bende o sorun da olmadı.

Soranın sensör ile ilgili problemi var. Yabancı videolar ve forumlarda rahat görebilirsin. Sebebi eski sürüm bi sensörün parçasını kullanıyor olması. Kaldı ki böyle bir modele rast gelirsen iade değişim şansın da olmayabilir. Lamzu daha garanti duruyor.

Soranın sensör ile ilgili problemi var. Yabancı videolar ve forumlarda rahat görebilirsin. Sebebi eski sürüm bir sensörün parçasını kullanıyor olması. Kaldı ki böyle bir modele rast gelirsen iade değişim şansın da olmayabilir. Lamzu daha garanti duruyor.

Video linki atar mısınız hocam? Sora sahibiyim çok araştırdım ama böyle bir şey göremedim.

Video linki atar mısınız hocam? Sora sahibiyim çok araştırdım ama böyle bir şey göremedim.
Link paylaşmam serbest mi bilgi sahibi değilim. Ninjtso sora warning yazın yabancı forum sitesi çıkıyor. Orda hem video var hem yorumlar. Youtube da sabit Hz veremediğini gösteren testler de var.

soralarda milyonda bir olmakla beraber hatalı sensör çıkabiliyor bunu da kullanırken yaşayabileceğiniz ani takılmalarda veya polling rate'in 1000 hz'ye çıkamamasıyla hissedebilirsiniz. sebebi ise ucuza kaçıp iyi bir mcu yani anakart kullanmamalarıdır ancak bu suçu kendilerinde bulmayı reddettiler ve sensörler bozuk dediler (ithal ediyorlar malum yani üreticisi biz değiliz diyorlar). tek mesele şu ki böyle bir durumda direkt gidip değişim talep edebilirsiniz ve olma ihtimali düşük, sadece böyle detaylar lamzunun daha iyi kalite kontrol özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. soralar bu arada 47 gramdır genelde düz 45 değildir asla. bu da gramaj farkını 8'e düşürür... soranın hafif olma sebebi ebatının küçük olmasıdır, eğer eliniz büyükse direkt lamzu alın ama çok küçükse... tabii ki de sora almayın ve lamzu atlantis mini alın çünkü daha iyi bir fare :) soranın rakibi atlantis minidir ve şu an türkiyede var, kutu içeriği vs çok daha iyi soradan. siyah renk alırsanız üstündeki kaplaması da çook daha iyi olur (siyah lamzular ele daha çok yapışıyor farklı kaplama kullanıldığından dolayı), uzun lafın kısası, sora, atlantis mini rakibidir...

soralarda milyonda bir olmakla beraber hatalı sensör çıkabiliyor bunu da kullanırken yaşayabileceğiniz ani takılmalarda veya polling rate'in 1000 hz'ye çıkamamasıyla hissedebilirsiniz. sebebi ise ucuza kaçıp iyi bir mcu yani anakart kullanmamalarıdır ancak bu suçu kendilerinde bulmayı reddettiler ve sensörler bozuk dediler (ithal ediyorlar malum yani üreticisi biz değiliz diyorlar). tek mesele şu ki böyle bir durumda direkt gidip değişim talep edebilirsiniz ve olma ihtimali düşük, sadece böyle detaylar lamzunun daha iyi kalite kontrol özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. soralar bu arada 47 gramdır genelde düz 45 değildir asla. bu da gramaj farkını 8'e düşürür... soranın hafif olma sebebi ebatının küçük olmasıdır, eğer eliniz büyükse direkt lamzu alın ama çok küçükse... tabii ki de sora almayın ve lamzu atlantis mini alın çünkü daha iyi bir fare :) soranın rakibi atlantis minidir ve şu an türkiyede var, kutu içeriği vs çok daha iyi soradan. siyah renk alırsanız üstündeki kaplaması da çook daha iyi olur (siyah lamzular ele daha çok yapışıyor farklı kaplama kullanıldığından dolayı), uzun lafın kısası, sora, atlantis mini rakibidir...
not: ayrıca atlantis mini, asıl atlantisten bile iyi ve iyileştirilmiş bir faredir. skatez sorunu çözülüp üstüne huano switchlerin yeni versiyonu takılmıştır (aynı şey ama gene de güzel bir detay). ninjutso sorada ise hiçbir yerde belirtmedikleri huano BLACK shell pink dot switchler bulunmaktadır. Belirtmeme sebepleri ise bu switchlerin 10 milyon tıklama ömrüne sahip olmasıdır, lamzudaki huano BLUE shell switchlerin ise 80 milyon tıklama ömrü vardır... 10m çok diye düşünmeyin league oynayan herhangi bir kişi günde kaç yüz click atar zaten ve ne kadar ömürlü o kadar iyi işte

Son düzenleme:
Soralarda milyonda bir olmakla beraber hatalı sensör çıkabiliyor bunu da kullanırken yaşayabileceğiniz ani takılmalarda veya polling Rate'in 1000 Hz'ye çıkamamasıyla hissedebilirsiniz. Sebebi ise ucuza kaçıp iyi bir mcu yani anakart kullanmamalarıdır ancak bu suçu kendilerinde bulmayı reddettiler ve sensörler bozuk dediler (ithal ediyorlar malum yani üreticisi biz değiliz diyorlar). Tek mesele şu ki böyle bir durumda direkt gidip değişim talep edebilirsiniz ve olma ihtimali düşük, sadece böyle detaylar Lamzu'nun daha iyi kalite kontrol özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. Soralar bu arada 47 gramdır genelde düz 45 değildir asla. Bu da gramaj farkını 8'e düşürür... Soranın hafif olma sebebi ebatının küçük olmasıdır, eğer eliniz büyükse direkt Lamzu alın ama çok küçükse... Tabii ki de sora almayın ve Lamzu atlantis mini alın çünkü daha iyi bir fare :) soranın rakibi atlantis minidir ve şu an Türkiye'de var, kutu içeriği vs çok daha iyi soradan. Siyah renk alırsanız üstündeki kaplaması da çok daha iyi olur (siyah Lamzu'lar ele daha çok yapışıyor farklı kaplama kullanıldığından dolayı), uzun lafın kısası, sora, atlantis mini rakibidir...

Not: Ayrıca atlantis mini, asıl atlantisten bile iyi ve iyileştirilmiş bir faredir. Skatez sorunu çözülüp üstüne Huano Switch'lerin yeni versiyonu takılmıştır (aynı şey ama gene de güzel bir detay). Ninjutso sorada ise hiçbir yerde belirtmedikleri Huano Black Shell pink dot Switch'ler bulunmaktadır. Belirtmeme sebepleri ise bu Switch'lerin 10 milyon tıklama ömrüne sahip olmasıdır, Lamzu'daki Huano Blue Shell Switch'lerin ise 80 milyon tıklama ömrü vardır... 10M çok diye düşünmeyin League oynayan herhangi bir kişi günde kaç yüz Click atar zaten ve ne kadar ömürlü o kadar iyi işte.

Ben bu Switch olayını Wraith'e de sordum. İncelemeler yapan swarcow adlı arkadaşa da sordum. Wraith listeleme farkı dedi 10 milyon 80 milyon bir fark yaratmaz dedi. Swarcow da takılmayın fare kullandığın zamanda 10 milyon basmamışsındır dedi. Bana mantıklı geldi açıkçası. Sonuç olarak hangi fareyi alırsanız alın sadece marka seçimi yapmış oluyorsunuz. İkisi de çok çok iyi fareler.

Ben bu Switch olayını Wraith'e de sordum. İncelemeler yapan swarcow adlı arkadaşa da sordum. Wraith listeleme farkı dedi 10 milyon 80 milyon bir fark yaratmaz dedi. Swarcow da takılmayın fare kullandığın zamanda 10 milyon basmamışsındır dedi. Bana mantıklı geldi açıkçası. Sonuç olarak hangi fareyi alırsanız alın sadece marka seçimi yapmış oluyorsunuz. İkisi de çok çok iyi fareler.
öyle öyle ama pazarlama politikaları çok zavallıca, ben kendim de çok seviyorum markayı ama herifler bildiğin kendi suçlarını örtbas ediyor veya böyle detayları illaha pas geçiyor 😂

Geri
Yukarı