Nintendo DS vs Wii

UgurG

Hectopat
Arkadaşlar, ben eski Nintendo oyunlarına düşkün bir insanım ve yakın zamanda bir Nintendo konsolu almak istiyorum fakat Wii ve DS arasında kaldım. İkisi de çok cazip geliyor. Siz hangisini önerirsiniz?

İkisi arasında nasıl kaldınız onu anlamadım. Birisi el konsolu birisi ev konsolu. GameCube vs Wii vs. olsa anlardım da ikisi çok ayrı cihaz.

Wii öneririm. Eğer DS yerine 3DS düşünürsen de 3DS öneririm. Ama @Itechin.g hocamın dediği gibi ikisi apayrı dünyalar.

@oynozan hocam zaten apayrı dünyalar olması kafamı karıştırıyor. Eski pokemon oyunlarını vs. oynamak için ds almak istiyorum ama bir yandan Wii'nin hareket sensörü aklıma giriyor :D

@oynozan hocam zaten apayrı dünyalar olması kafamı karıştırıyor. Eski pokemon oyunlarını vs. oynamak için ds almak istiyorum ama bir yandan Wii'nin hareket sensörü aklıma giriyor :D
Wii'nin hareket sensöründen ziyade oyunları da çok güzel. 3DS'i Wii'ye tercih etmemin nedeni ise el konsollarının rahatlığı ve taşınabilirliği.

Bu karşılaştırma Nintendo oyunları üzerinden değil, konsollar üzerinden olmalı. DS ayrı bir tutkudur, hissiyatı çok farklıdır, oyun kütüphanesi de eski bir el konsoluna göre geniştir nostaljik hissettirir.

Wii ise çok ayrıdır, eski bir konsol olmasına rağmen yeni nesil gibi bir hissiyatı vardır, nostaljik hissettirmekten çok farklı bir deneyim yaşatır.

Burada karar vermen gereken şey daha retro bir deneyim yaşamak adına DS mi tercih edeceksin yoksa daha konsol deneyimi yaşayıp ne PS ve de Xbox'a benzemeyen farklı hissettiren bir konsol mu deneyimleyeceksin.

Geri
Yukarı