Nitro 5 CPU sıcaklığı Valorant'ta 80-91 derece

XdSaga

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar 2019'dan beri Acer Nitro 5 kullanıyorum, Valorant yüksek ayarlarda işlemcim 80 ile 91 derece arasında ama ekran kartı sıcaklığım ise en fazla 68 oluyor. Sizce bu normal mi? Normal değilse nasıl düzeltiriz?

Normal, termal macun yenilenmesi ve fan temizlenmesiyle düzelir diye tahmin ediyorum.

Ben yapsam sıkıntı olmaz değil mi ve bu arada fanları nasıl temizlerim?

Termal macun yenileyebilirsiniz, fanlar tozlanmış olabilir. Bir de modelin tam ismini söyler misiniz?

Acer Nitro 5 AN515-54.

CPU biraz fazla ısınıyor gibi termal macun veya laptopun içinin temizliğini yaparsanız çözülebilir. Kolay gelsin.

Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yapsam sıkıntı olmaz değil mi ve bu arada fanları nasıl temizlerim?

Acer Nitro 5 AN515-54.

Sağ olun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun Tulpar cihazımda da var. Ultra ayarlarda RDR2 80 dereceyi kolay kolay geçmezken Valorant'da 88e kadar çıktı. İnternette biraz araştırdım çoğu kişide varmış sorun. Vanguard'dan olduğu söyleniyordu 2 3 aydır girmiyorum belki düzeltmişlerdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler dostum SSD takmıştım oradan biliyorum neyle temizleyeceğimide öğrendim sağ olun.
Aynı sorun Tulpar cihazımda da var. Ultra ayarlarda RDR2 80 dereceyi kolay kolay geçmezken Valorant'da 88e kadar çıktı. İnternette biraz araştırdım çoğu kişide varmış sorun. Vanguard'dan olduğu söyleniyordu 2 3 aydır girmiyorum belki düzeltmişlerdir.
knk bende ekran kartı 50 falan işlemci ısınıyor termal macununu da yenileyeyim miss gibi olur

Arkadaşlar Valorant çok grafik gerektirmeyen bir oyun olduğu için işlemciye yük yapar ve fazla ısınır. Buna örnek oyun olarak CS:GO, LoL, DotA gibi oyunları söyleyebilirim. Grafikleri kısmak her zaman performans artışı sağlamaz. İki kefeli teraziyi düşünürsek, grafikleri kısarak veya grafik kullanmayan bir oyun oynadığımızda terazinin dengesi bozuyoruz. Yük işlemciye biniyor; FPS düşüşü ve CPU sıcaklık artması yaşayabilirsiniz. Grafik kalitesini arttırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Buna ek olarak; arkadaşlar da yukarıda bahsetmiş, bakım süreniz 6 ayı geçtiyse genel bir fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapabilirsiniz. Sevgiler...

Arkadaşlar Valorant çok grafik gerektirmeyen bir oyun olduğu için işlemciye yük yapar ve fazla ısınır. Buna örnek oyun olarak CS:GO, LoL, DotA gibi oyunları söyleyebilirim. Grafikleri kısmak her zaman performans artışı sağlamaz. İki kefeli teraziyi düşünürsek, grafikleri kısarak veya grafik kullanmayan bir oyun oynadığımızda terazinin dengesi bozuyoruz. Yük işlemciye biniyor; FPS düşüşü ve CPU sıcaklık artması yaşayabilirsiniz. Grafik kalitesini arttırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Buna ek olarak; arkadaşlar da yukarıda bahsetmiş, bakım süreniz 6 ayı geçtiyse genel bir fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapabilirsiniz. Sevgiler...
valorantta ayrı bir sorun var hiç bir oyunda ısınmayan 0 bilgisayar valorantta ısınıyor

Geri
Yukarı