Nitro 5 laptop LoL'de FPS droplanıyor ve düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Slemaen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne yöntem olursa denedim, herhangi bir yöntem olmadan da denedim, bir türlü özellikle fightlarda olan FPS düşmesi'u çözemedim.
  • Quick CPU kurup işlemci kullanım seviyesini vs. yükselttim olmadı, FPS düşmesi yaşandı.
  • Throttle kurdum UV yapmayı denedim biraz araştırarak, FPS düşmesi yaşandı.
  • Windows üzerinden, güç seçenekleri vs. denedim, FPS düşmesi yaşandı.
  • İnternetten araştırıp bazı insanların Regedit vs. dosyalarıla öncelik vermeyi denedim. FPS düşmesi yaşandı.
  • HPET kapalı değildir dediler HPET kapalıydı yine de onu tekrar yaptım, FPS düşmesi yaşandı.

Ama bir türlü LoL'de (belki bu tarz oyunlarda da aynısı yaşanabilir bilmiyorum ama denk gelmedi oynamadım) FPS düşmesi sorununu çözemedim normalde bu sistemle sabit 144 FPS falan almam lazım bu düşük gereksinimli oyunda ama fightlarda falan bir anda 50 FPS'lere düşüyor böylece ben de o hissi yaşayınca kafayı yiyorum.

Sistem:
Acer Nitro 5
1660 Ti (6 GB), 10300H işlemci, 16+16 RAM.

Şimdi OSD bilgilerini isteyenler olacaktır, onları da alta bırakıyorum. Bu arada gördüğünüz gibi işlemci kullanımları en yüksek performansta olmasına rağmen inanılmaz garip neden böyle arkadaşlar, yok mu bilen biri?

Dosya Ekleri

• League of Legends_2024_05_05_15_58_59_082.png
    League of Legends_2024_05_05_15_58_59_082.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 24
  • League of Legends_2024_05_05_16_02_15_250.png
    League of Legends_2024_05_05_16_02_15_250.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 24
  • League of Legends_2024_05_05_16_08_37_001.png
    League of Legends_2024_05_05_16_08_37_001.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 19
  • League of Legends_2024_05_05_16_26_53_659.png
    League of Legends_2024_05_05_16_26_53_659.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 19
  • League of Legends_2024_05_05_16_33_06_180.png
    League of Legends_2024_05_05_16_33_06_180.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 23
Driverların güncel mi? Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun? Sistem bilgilerini yazabilir misin? Bilgisayarı aldığın yerin ikametgâh adresi ve annenin kızlık soyadı lazım. Bu bilgiler olmadan sana yardımcı olmamız mümkün değil.

Kronik sanırım, aynı laptopta aynı sorunu yaşıyorum. FPS normal sayılır bende ama drop giriyor, girdiğinde de harbiden giriyor yani.

Arkadaşlar ne yöntem olursa denedim, herhangi bir yöntem olmadan da denedim, bir türlü özellikle fightlarda olan FPS düşmesi'u çözemedim.
  • Quick CPU kurup işlemci kullanım seviyesini vs. yükselttim olmadı, FPS düşmesi yaşandı.
  • Throttle kurdum UV yapmayı denedim biraz araştırarak, FPS düşmesi yaşandı.
  • Windows üzerinden, güç seçenekleri vs. denedim, FPS düşmesi yaşandı.
  • İnternetten araştırıp bazı insanların Regedit vs. dosyalarıla öncelik vermeyi denedim. FPS düşmesi yaşandı.
  • HPET kapalı değildir dediler HPET kapalıydı yine de onu tekrar yaptım, FPS düşmesi yaşandı.

Ama bir türlü LoL'de (belki bu tarz oyunlarda da aynısı yaşanabilir bilmiyorum ama denk gelmedi oynamadım) FPS düşmesi sorununu çözemedim normalde bu sistemle sabit 144 FPS falan almam lazım bu düşük gereksinimli oyunda ama fightlarda falan bir anda 50 FPS'lere düşüyor böylece ben de o hissi yaşayınca kafayı yiyorum.

Sistem:
Acer Nitro 5
1660 Ti (6 GB), 10300H işlemci, 16+16 RAM.

Şimdi OSD bilgilerini isteyenler olacaktır, onları da alta bırakıyorum. Bu arada gördüğünüz gibi işlemci kullanımları en yüksek performansta olmasına rağmen inanılmaz garip neden böyle arkadaşlar, yok mu bilen biri?

Hocam şaka bir yana RTX3050 10300H Nitro 5 sistemimle aynı olayı bende yaşıyorum.

Hocam şaka bir yana RTX3050 10300H Nitro 5 sistemimle aynı olayı bende yaşıyorum.
Gerçekten o zaman işlemci kullanımında bir sıkıntı var ama çok garip sadece lol de olması çok garip gerçekten kafayı yedirtir insana

Kronik sanırım, aynı laptopta aynı sorunu yaşıyorum. FPS normal sayılır bende ama drop giriyor, girdiğinde de harbiden giriyor yani.

Evet bunları duyunca hem benim hatam olmadığı için sevinip hem de bu markaya daha doğrusu modele güvendiğim için sinirleniyorum.

Gerçekten o zaman işlemci kullanımında bir sıkıntı var ama çok garip sadece LoL de olması çok garip gerçekten kafayı yedirtir insana.

Evet bunları duyunca hem benim hatam olmadığı için sevinip hem de bu markaya daha doğrusu modele güvendiğim için sinirleniyorum.

Modelin iddiası soğutma ve bunu çok iyi şekilde yapıyor ama bu işlemcinin oyun için iyi olmadığını bir yerde okumuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı