Niye GNU/Linux kullanılmalı?

474374

Hectopat
Bunu anlatan komik ve kısa bir video hem de Türkçe:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linux düşük PC'ler için en iyi ve PC'yi rahatlatacak işletim sistemi. Hatta Linux'un bağımsız sürücü geliştiricileri sayesinde ben ilk defa eski 2 GB RAM'lı PC m de Minecraft(1.12.2 en fazla) oynamıştım. O gün çok mutluydum, hatta ilk defa okul arkadaşlarımla Online bir yerde eğleniyorduk🥲

Linux düşük PC'ler için en iyi ve PC'yi rahatlatacak işletim sistemi. Hatta Linux'un bağımsız sürücü geliştiricileri sayesinde ben ilk defa eski 2 GB RAM'lı PC m de Minecraft(1.12.2 en fazla) oynamıştım. O gün çok mutluydum, hatta ilk defa okul arkadaşlarımla Online bir yerde eğleniyorduk🥲

Bir de OptiFine indirin çok güzel olur.

Kısacası eski bir PC'n var ve onu değerlendirip kardeşine "bak Minecraft var git oyna" diye kardeşini başından savabileceğin bir alternatif çıkarırsın.

Eğer sistemin yetersizse veya HDD bulunuyorsa(SSD varsa zaten kullanman mantıksız olur) kullanmanı öneririm. Ama benim sistemimde SSD var diyorsan hiç Linux'a bulaşma derim.
zaten sisteminde SSD olan kişi hiç Linux kurmakla falan uğraşmaz diye düşünüyorum.

Daha geçen gün eski bilgisayarıma Windows 7 kurdum, diğer bilgisayarımda Windows 8.1 var ve ikisinden de memnunum. Ama Linux dağıtımlarının birçok avantajı var. Mesela açık kaynak kodlu oluşu, geniş özelleştirme seçenekleri, sunucular için daha uygun olması, güvenlik bunlardan sadece birkaçı. Hiç Linux kullanmadım ama ilerleyen zamanlarda kurmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı