No Touch Lazer sonrası bulanıklık

Bugün 24. günüm. Hala tam istediğim gibi değil ama 19. güne göre daha net görüyorum. 4-5 gün önce telefon ekranı yakından çok bulanıkken şuan netleşmeye başladı. Ancak hala bilgisayar ekranına baktığımda yazıları bulanık görüyorum. Bakalım güncelleyeceğim. 1 ay sürecek demişti doktor. Son 6 gün kaldı. Cumartesi ilk kontrol yapılacak o zamana kadar daha da düzelir diye umuyorum. Test sonuçlarını yazarım. Bu ameliyatı olacaklar için ve süreci merak edenler için bilgilendirme gibi olur.

Bugün 24. günüm. Hala tam istediğim gibi değil ama 19. güne göre daha net görüyorum. 4-5 gün önce telefon ekranı yakından çok bulanıkken şuan netleşmeye başladı. Ancak hala bilgisayar ekranına baktığımda yazıları bulanık görüyorum. Bakalım güncelleyeceğim. 1 ay sürecek demişti doktor. Son 6 gün kaldı. Cumartesi ilk kontrol yapılacak o zamana kadar daha da düzelir diye umuyorum. Test sonuçlarını yazarım. Bu ameliyatı olacaklar için ve süreci merak edenler için bilgilendirme gibi olur.
Evet, zamanla dijital yazılarda netleşiyor. Gözün tamamen iyileşmesi 6 ayı buluyor. Bende de son 1 aya kadar gözde taş varmış hissi vardı geçti. Ameliyatı olacak arkadaşların sabırlı olması lazım.

Hocam 1 aya kadar iyileşir demişti doktor. 6 ay çok uzun değil mi? Bende bir ağrı sızı yok. Ben netleme sorununun düzelmemesinden korkuyorum çünkü bilgisayar vs kullanmak oldukça zor. Yazılı evrakları bile çok zor okuyorum. Dede gibi oldum.

Güneş ışığına karşı bir duyarlılık oluyor. Yazın güneş gözlüğü şart. Gece görmeyle ilgili sıkıntı yaşamadım şuan.

Hocam 1 aya kadar iyileşir demişti doktor. 6 ay çok uzun değil mi? Ben düzelmemesinden korkuyorum çünkü bilgisayar vs kullanmak oldukça zor.

Güneş ışığına karşı bir duyarlılık oluyor. Yazın güneş gözlüğü şart.

Duyarlılık geçici mi kalıcı mı?

Hocam 1 aya kadar iyileşir demişti doktor. 6 ay çok uzun değil mi? Bende bir ağrı sızı yok. Ben netleme sorununun düzelmemesinden korkuyorum çünkü bilgisayar vs kullanmak oldukça zor. Yazılı evrakları bile çok zor okuyorum. Dede gibi oldum.

Güneş ışığına karşı bir duyarlılık oluyor. Yazın güneş gözlüğü şart. Gece görmeyle ilgili sıkıntı yaşamadım şuan.
6 ay tamamen iyileşmesi. Yoksa 1-2 ay sonunda gözünüzde bir şey kalmıyor.

Belli bir oranda kalıcı ancak çok büyük problem değil benim için. 10 sene önce farklı bir ameliyat olmuştum. (i-lasik)

Ben ömrümde gözlük takmadım ve görme sorunu yaşamadım tesadüfen göz kontrolü yaptırdım 1.25 ve 1.50 miyopum varmış hissetmiyordum bile ama rahatsız oldum 10 mayışta lazer attırdım 15 Mayıs'ta lensleri aldılar gözümden ve lazer olduğum günden beri her şey eskiye göre çok daha kötü görünüyor inşallah tez zamanda iyileşirim.

Şu yorumu yazarken bile 4 5 kez kontrol ederek yazıyorum yanlış yazmayım diye.

Doktor miyopun 0.25'e filan düşer demişti umarım erkenden düşer.

Ben ömrümde gözlük takmadım ve görme sorunu yaşamadım tesadüfen göz kontrolü yaptırdım 1.25 ve 1.50 miyopum varmış hissetmiyordum bile ama rahatsız oldum 10 mayışta lazer attırdım 15 Mayıs'ta lensleri aldılar gözümden ve lazer olduğum günden beri her şey eskiye göre çok daha kötü görünüyor inşallah tez zamanda iyileşirim.

Şu yorumu yazarken bile 4 5 kez kontrol ederek yazıyorum yanlış yazmayım diye.

Doktor miyopun 0.25'e filan düşer demişti umarım erkenden düşer.
Hocam senin ki çok yeni. Benim de aynı böyleydi ama genelde milletin 3. hafta düzelmiş. Benim 4. hafta olucak 2 gün sonra. Hala yakını çok bulanık görüyorum. Bakalım doktor ne diyecek. Ama senin daha çok çok yeni korkmana gerek yok. Bakalım inş benim ki 2-3 güne düzelir :(

Bu süreçte bilgisayar başında oturmak olumsuz etki yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı