Nokia 6 TA-1033 ekranı takarken yandı

Emrecngz

Kilopat
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar, elimde Nokia 6 model bir cihaz var.

Zamanında ekranı kırılınca gidip yan sanayi bir ekran taktırdım ve bir süre sonra o da kenarlarından çatladı, ben de tekrar uğraşmayıp yeni telefon aldım. Geçen gün aklıma takıldı ben de aldım telefonu ekranı söktüm, Flex kablosunu çıkartana kadar ekran çalışıyordu, ekranı tekrar bağladığımda ise görüntü gelmedi, birkaç saniye sonra arka ışık da yanmaz oldu derken bir sorun olduğunu fark edip soketi çıkardım. Ekranın arkasındaki Flex kablonun üzerinde bir çip var o bayağı ısınmıştı. Belli ki o anda bir kısa devre oldu ama kablolara zarar verdiğimi zannetmiyorum.

Şimdi sorum şu, ekran neden yanmış olabilir? Ekranı takarken cihaz kapalı değildi ve ekran kilidi de açıktı, yani görüntü vermesi gereken bir anda ekranı bağladım. Acaba bu yüzden mi oldu? Daha da önemlisi anakarta zarar gelmiş midir? Ekran çöp oldu zaten onun derdinde değilim ama yeni ekran alsam o da yanarsa çok üzer beni, bir ekran olmuş 450-500 lira. Tahmin ve tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Yanlış bir işlem yapmışsınız. Enerji varken bu tip işlemler yapılmaz. Dediğinize gelirsek de denemeden bilmek zor.

Geri
Yukarı