Nokia G-240W-C modem fiber şifre hatası

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşalar ben Superonline fiber 100 MB internet kullanıyorum, ve WAN PPoE yani fiber kullanıcı adımı modem arayüzünden öğrendim ama şifre konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Superonline şifreyi vermediğini öğrendim ve açıkçası resmen soğudum, şimdi yeni modem alsam kullanamayacağım bu nasıl saçmalık. :(
Nokia g-240W-C marka modemim var ve maalesef WAN portu yok,(WAN portu olsaydı Linux üzerinde PPoE serveri ile şifreyi ele geçirecektim (internette nasıl yapıldığı var))
Ama maalesef WAN portuda yok.
Modem verilerimi Backup yapayım dedi o da yok modemde.
Şifreyi nasıl alabilirim?

Veya yeni modem alsam Superonline artık değişimde şifreyi veriyor mu veya fiber şifresini yeni modeme kendileri giriyor mu bir şekilde?
(WAN portlu modem alıp onlar yeni modeme kurulum yapınca şifreyi vermeseler bile ben alırım diye planlıyorum en azından :) ama sanırım o da sıkıntı, modem elimde patlayabilir)

Eğer bir çözümü yok ise, olurda yeni modem alır veya bir sorunla karşılaşırsam sözleşmemi fes eder başka servis sağlayıcısına geçerim.
İnternet şifresini vermemek nasıl bir saçmalıktır?
Eğer ki böyle saçma sapan bir uygulamaları olduğunu bilseydim en başından tercih etmezdim Superonline'yi.

Şu an için bir sorun yok ama ileride bir sorun olursa resmen internetsiz bırakılıyorum veya resmen verdikleri hurda modeme mecbur bırakılıyoruz,
Gerçekten çok ama çooook saçma bir olay.

Nokia g-240W-C için fiber şifresini nasıl alabilirim, bilen varsa yardım edebilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı