Note 3 cihaz faturası kayboldu garanti için sorun olur mu?

LeaderTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar. Arkadaşlar komik bir durum oldu. Ben note 3 faturamı bulamıyorum :D Dolayısıyla satacak olsam birisine, fatura olmadığı için garantisinden de emin olamayacaklar. Acaba fatura olmadan da garanti hakkında bir bilgi alabilir miyim? Yani garantisi devam eder mi fatura olmadan? Ederse de mesela nasıl garantiye veririm? Anlatabildim mi bilmiyorum.
Teşekkürler şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü ne zaman aldığınızı bilmeniz lazım. Garanti belgesine bakın ve ne kadar süre garantisi olduğunu kontrol edin. Fakat sizi tatmin edecektir. Satacağınız kişiyi değil.

Anladım. Çok teşekkür ederim herkese :) KVK değil. Teknosa'dan aldım. Nerden aldığımı biliyorum. Acaba aldığım yere gitsem, desem böyle böyle.. Kopyasını bulabilirler mi? Yani sattıkları şeyler sonuçta kayıt altındadır. Değil mi? İlla ki ismimi falan sorgulatsak çıkar ?

Genellikle böyle cihazlarda faturaya gerek kalmadan direk olarak faturasız garanti kapsamı içinde gönderildiğini biliyorum. Ama yanlış biliyorsam düzeltin ama bir telefon gönderdim faturası kayboldmuştu sadece oradan çıkışlı olmadığı için gönderdiler. Şimdi telefonum var imei den sorgulattım 2015 yılında bittiği çıktı. Kısaca gönder faturası kaybolduysakutunun üzerinde zaten KVK, Genpa, Telpa, Brightstar gibi etiketler bulunur. Hangisindeyse oraya faturası olmadan gönderebilirsin. Ama faturası yok diye durumla gönderirlerse o zaman faturanın kopyasını alırsın.

Anladım. Çok teşekkür ederim herkese :) KVK değil. Teknosa'dan aldım. Nerden aldığımı biliyorum. Acaba aldığım yere gitsem, desem böyle böyle.. Kopyasını bulabilirler mi? Yani sattıkları şeyler sonuçta kayıt altındadır. Değil mi? İlla ki ismimi falan sorgulatsak çıkar ?
Zaten KVK çıktığı yer Teknosa ya ordan gelir.

Anladım berkay kardeşim. Ya aslında amacım note 3'ü takas etmek.. Telefon büyüklüğü biraz sorun yaşatıyor bende :/ telefon tertemiz her şeyiyle. Ama malesef faturayı bulamadım. Faturayı bulursam daha rahat edebilirim takas ederken. O yüzden fatura alma derdine düştüm :/

Bu arada kutu üzerinde sadece SAMSUNG bandrolü var, sağ alt köşede. Başka bişey yok.

Aldığım yere götürürsem bulabilirler geçmiş bilgileri ve bana yardım edebilirler değil mi?

Garanti için servise elden teslim yaparsan fatura falan sormazlar. Kapağı açıp imeiden bakıp alıyorlar. Telefon kimin diye bile sormuyorlar. 4, 5 defa götürdüm Samsung servisine hiç fatura lazım olmadı.

Anladım abicim. O zaman gerek yok :) ama siz telefon alacak olsanız faturasını da sormaz mısınız? :/

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı