Note 3 N9005 HDR

SebinLi028

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Herkese Merhaba, HDR'nin farkına dün şahit oldum sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu HDR'siz çekim​
1.jpg

Bu da HDR ile çekim​
2.jpg

Not:
Bu arada bu görüntüler Tüyap'tan :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir örnek olmuş elinize sağlık. Mesela bir odanın içindeyken hem odayı hem pencerenin dışını görecek şekilde bir fotoğraf çekerseniz HDR'nin farkını çok daha iyi anlarsınız. HDR'siz çekimde ya camdan dışarısı bembeyaz gözükür içerisi normal gözükür ya da dışarısı normal gözükür içerisi çok karanlık gözükür. HDR'li çekimde ise hem odanın içi hemde pencerenin dışındaki manzara yaklaşık aynı aydınlıkta gözükür. Bunu yaparken genelde kullanılan yöntem; bir tane aydınlık bir tane karanlık bir tane de normal foto çekip 3 fotoğrafı üst üste getirip aydınlık yerleri karartıp, karanlık yerleri aydınlatarak daha homejen bir ışık dağılımını sağlamaktır. Bu yüzden çekim süresi biraz daha uzun sürer ve bu sürede kamerayı kıpırdatmamak gerekir yoksa flu, bulanık görüntüler oluşur. HDR, fotoğraftaki ışık ve gölgelerin geçişini, renklerin tonunu, derinlik hissini ve gerçek ambiyansı yok etse de arkadan ışık vurması gibi bazı durumlarda kurtarıcı oluyor.

Bu arada Note 3 kullanıcısı sınız galiba Note 3 ten memnunmusunuz?
Bende Note 3 kullanıcısıyım ama sadece kasılma ve ısınmasından memnun değilim diğer özellikleri tam bana göre..

Ben custom rom'lar ile kullandığım için hiç kasılma ve ısınma gibi problemler yaşamadım. Note 5'den portlanmış ROM'ları kullanıyorum bu sayede hem note 5'in arayüzüyle kullanıyorum hem de note 5 deki bütün özellikleri de kullanabiliyorum. Mesela ekran kapalıyken kalemi çıkarınca siyah ekran üzerine doğrudan not yazmak gibi. Kamera da tüm modlar çalışmıyor ama zaten kullanmadığım özellikler olduğu için o eksikliklerini önemsemiyorum...
Bu tarz şeylere ilginiz varsa forum.xda dan inceleyebilirsiniz.
Note 5'in fiyatı biraz düşsün ithalatçı garantili alabilirim. Note serisi gerçekten bağımlılık yapıyor.

Son düzenleme:
Gerçektende haklısınız Note Serisi 1 numara

Ben custom rom'lar ile kullandığım için hiç kasılma ve ısınma gibi problemler yaşamadım. Note 5'den portlanmış ROM'ları kullanıyorum bu sayede hem note 5'in arayüzüyle kullanıyorum hem de note 5 deki bütün özellikleri de kullanabiliyorum. Mesela ekran kapalıyken kalemi çıkarınca siyah ekran üzerine doğrudan not yazmak gibi. Kamera da tüm modlar çalışmıyor ama zaten kullanmadığım özellikler olduğu için o eksikliklerini önemsemiyorum...
Bu tarz şeylere ilginiz varsa forum.xda dan inceleyebilirsiniz.
Note 5'in fiyatı biraz düşsün ithalatçı garantili alabilirim. Note serisi gerçekten bağımlılık yapıyor.
Peki kullandığınız romda herhangibir sıkıntı yoksa romun ismini verebilirmisiniz?

Yani dediğim gibi her ROM'un artılarının yanında eksileri de var. Tabi bu dediklerim başka modellerden (Note 4, S6, S6 edge, Note 5, S7 edge...) aktarılıp uyarlanmış romlarda oluyor. Eğer note 3 ün orjinal romlarının düzenlenmiş halleri olan custom romlar kullanırsanız hiç bir sorun olmaz. İşin doğrusunu söylemek gerekirse o kadar çok rom yükledim kaldırdım ki hangisi iyiydi hangisi kötüydü hatırlayamıyorum. Eskiden kullandıklarım çok stabil, pil ömrü uzun, hızlı ROM'lardı ama son zamanlarda hep beta sürümdeki ROM'ları kuruyorum o yüzden bu aralar en kararlı yapıda sorunsuz çalışan ROM hangisi bilmiyorum. Mesela Bu gün Phronesis Rom v6.3'ü indirdim akşam onu kuracağım.

Mesela eskiden kurduğum rom lardan pil kullanımı ve ram kullanımına ait ekran görüntüleri:
1448104871-picsay.jpg
Screenshot_2015-09-22-07-37-40.png

Yani dediğim gibi her ROM'un artılarının yanında eksileri de var. Tabi bu dediklerim başka modellerden (Note 4, S6, S6 edge, Note 5, S7 edge...) aktarılıp uyarlanmış romlarda oluyor. Eğer note 3 ün orjinal romlarının düzenlenmiş halleri olan custom romlar kullanırsanız hiç bir sorun olmaz. İşin doğrusunu söylemek gerekirse o kadar çok rom yükledim kaldırdım ki hangisi iyiydi hangisi kötüydü hatırlayamıyorum. Eskiden kullandıklarım çok stabil, pil ömrü uzun, hızlı ROM'lardı ama son zamanlarda hep beta sürümdeki ROM'ları kuruyorum o yüzden bu aralar en kararlı yapıda sorunsuz çalışan ROM hangisi bilmiyorum. Mesela Bu gün Phronesis Rom v6.3'ü indirdim akşam onu kuracağım.
Tamam görüşlerinizi bekliyorum bende duruma göre rom atabilirim.

Mesela eskiden kurduğum rom lardan pil kullanımı ve ram kullanımına ait ekran görüntüleri:
Eki Görüntüle 152849 Eki Görüntüle 152850
Gayet iyi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı