Notebook soğutucu yeterince soğutmuyor

Canklct

Decapat
Daha fazla  
Rampage ad RC8 modeline sahibim hiç soğutmuyor. Fanı açıp baktım yağladım ama hiçbir artış olmadı. Son derecede olmasına rağmen aman aman bir soğutma yok içindeki fanı değiştirebilir miyim başka bir fanla? Varsa öyle orta derece büyük bir fan önerir misiniz veya performansını başka bir şeyle artırmak için. Powerbank veya direkt şarj aleti başı ile USB bağladım fakat hiçbir değişim yok.

Öncelikle notebook bakımı yaptınız mı?
İçinde ki fanı ve hava yollarını temizleyip, termal macunu yenileyebilirseniz,
notebook soğutucu da görevini daha iyi yapacaktır.

Öncelikle notebook bakımı yaptınız mı?
İçinde ki fanı ve hava yollarını temizleyip, termal macunu yenileyebilirseniz,
notebook soğutucu da görevini daha iyi yapacaktır.
Laptopumda gayet değerler iyi ısı bakımından bir problem yok notebook soğutucunun fanının rpmi sanki yokmuş gibi...

Soğutucuların çok bir etkisi olmaz zaten ama laptop uzun zamandır temizlenmediyse temizlense termal macun değişse etkili olur.

Laptopta yükte 71 CPU, 64 GPU (RDR 2 Full grafik)

Rampage ad RC8 modeline sahibim hiç soğutmuyor. Fanı açıp baktım yağladım ama hiçbir artış olmadı. Son derecede olmasına rağmen aman aman bir soğutma yok içindeki fanı değiştirebilir miyim başka bir fanla? Varsa öyle orta derece büyük bir fan önerir misiniz veya performansını başka bir şeyle artırmak için. Powerbank veya direkt şarj aleti başı ile USB bağladım fakat hiçbir değişim yok.

Aynı soğutucuyu kullanıyoruz ve soğutucu kesinlikle üflemiyor, iade edin veya satın.

Geri
Yukarı