Notepad+++ simge düzenleme

29028

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, belki bu soru size basit gelecek ama bulamadım bu özelliği. Notepad++ editörünü genel de wordpress teması hazırlarken kullanıyorum. Bu özelliğini ben yeni gördüm.

Sol taraftaki bölmeye Masa üstü simgelerini açmak istiyorum.

1.png

Bu uygulamayı tema düzenlemde de daha kolaylık olsun diye açmak istiyorum. Bilgisi olan birisi varsa lütfen yardımcı olursa sevinirim. Online olarak beklemede olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol kısma (Masa üstü) listelerini açmaktı onu da yaptım. Nasıl yaptım?

1.png

Üst kısımda Eklentiler > Plugin Manager > Show Plugin Manager seçeneğine tıklayın,

Ardıkdan çıkacak olan menüde,

"E" harfini kullanarak "Explorer" seçeneğini bulun. İşaretleyin ve Install seçeneğine tıklayarak kurulumu başlatın.

2.png

Kurulum şu şekilde gerçekleşiyor;

3.png

Kurulum bittiğinde Notepad++ yazılımını yeniden başlatın. Yani karşınıza çıkacak olan ekranda ki gibi "EVET" seçeneğine tıklayın.

4.png

Üst kısımda çıkacak olan "Explorer" baloncuğuna tıklayarak seçeneği aktif edin :)

5.png

Bu uygulamayı ben şahsen yazmak istediğim dosyalara daha çabuk ve el altında olmasını istediğim için arıyordum. Sonunda başardım sanırım. Artık 5-7 (haftada) wordpress tema çıkartabiliyorum. Alt kısım (araç çubuğu) dosyalar,klasörler v.s v.s gereksiz şeylerle doldurmuyor, daha düzenli çalışuyorum.

7.png

Teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı