Nothing Phone (1) almak mantıklı mıdır?

ardabye20

Femtopat
Daha fazla  
Bugün şu anda kullandığım telefon Samsung S7 Edge yerine 15.999 TL'ye Nothing Phone 1 aldım. Ama zaten geçici olarak aldım 1 veya 2 ay içerisinde değiştirme ihtimalim var. Sizce iyi mi yoksa iade mi etmeliyim?

Geçici olarak telefon almak kadar mantıksız bir şey yok, çöp telefona 16k verip 2 ay içinde onu satarken zarar etmek akıl işi değil.

Şemsiye açılmadan iade edin, paranızı yeni telefon alana kadar döviz olarak değerlendirin.

2 ay sonra satayım dersen aşağıdaki hikayeyi yaşarsın.

Sen: Abi nothing (1) var elimde, kaça alırsın?

Telefoncu: Ne, Nokia'mı? 500 TL vereyim kardeşim piyasası yok.

Sen: Olur abi.

Son düzenleme:
Telefona baktım, bu telefonu alıp sokağa çıkıp, elime almaya utanırım. Çok büyük ihtimal yazilimi bile dandiktir onu geçtim, o nasıl bir tasarım.. arka kapağında ışık yanıyor gibi bişey okudum umarım doğru değildir çünkü görünce gümledim

Telefona baktım, bu telefonu alıp sokağa çıkıp, elime almaya utanırım. Çok büyük ihtimal yazilimi bile dandiktir onu geçtim, o nasıl bir tasarım.. arka kapağında ışık yanıyor gibi bişey okudum umarım doğru değildir çünkü görünce gümledim
Hocam ışığı falan boşver, donanım patates.

Atıp tutanlara bakmayın. Kullanmayı geçtim, cihazı canlı bile görmeden teyyareden sıkıyorlar. Arkadaş kısa skeç tarzı diyalog bile patlatmış, koptum. Diğeri ondan beter saçmalamış.

256 GB ise farklı bir deneyim için o fiyata kabul edilebilir bir seçim. Ana kamerası Sony IMX766 gibi kaliteli bir sensöre sahip. İşlemci ve donanımı kendi fiyat bandı için belki en iyisi değil ama gayet yeterli. Arayüzü stock Android'e yakın, birçok özelleştirme seçeneği var. Yazılım destek garantisi 1 yıl kalmış olsa da (Android 15 ile sonlanabilir); kısa süre önce ChatGPT desteği bile geldi cihaza. Ekranı; dışarıda gün ışığındaki düşük parlaklığı hariç herhangi bir sorun yaşatmaz. Kasası ve materyali dayanıklı. Arkadaki Glyph ışıklarını sevmediysen kapanabiliyor diye biliyorum. Köşeli bir yapıda ve oldukça kaliteli bir ses deneyimi sunan hoparlörlere sahip. NP1'in 15W'lık kablosuz şarj özelliği de mevcut. Kullanımı, arayüzü vs. keyif veriyorsa 1-2 aya değiştirmenize bile gerek kalmaz. En az 2 yıl güncel bir şekilde rahatlıkla kullanılır. İade etmeyin. Hayırlı olsun.

Atıp tutanlara bakmayın. Kullanmayı geçtim, cihazı canlı bile görmeden teyyareden sıkıyorlar. Arkadaş kısa skeç tarzı diyalog bile patlatmış, koptum. Diğeri ondan beter saçmalamış.

256 GB ise farklı bir deneyim için o fiyata kabul edilebilir bir seçim. Ana kamerası Sony IMX766 gibi kaliteli bir sensöre sahip. İşlemci ve donanımı kendi fiyat bandı için belki en iyisi değil ama gayet yeterli. Arayüzü stock Android'e yakın, birçok özelleştirme seçeneği var. Yazılım destek garantisi 1 yıl kalmış olsa da (Android 15 ile sonlanabilir); kısa süre önce ChatGPT desteği bile geldi cihaza. Ekranı; dışarıda gün ışığındaki düşük parlaklığı hariç herhangi bir sorun yaşatmaz. Kasası ve materyali dayanıklı. Arkadaki Glyph ışıklarını sevmediysen kapanabiliyor diye biliyorum. Köşeli bir yapıda ve oldukça kaliteli bir ses deneyimi sunan hoparlörlere sahip. NP1'in 15W'lık kablosuz şarj özelliği de mevcut. Kullanımı, arayüzü vs. keyif veriyorsa 1-2 aya değiştirmenize bile gerek kalmaz. En az 2 yıl güncel bir şekilde rahatlıkla kullanılır. İade etmeyin. Hayırlı olsun.
Chatcpt desteği mi?.. hemen almalıyım (!) dostum bu telefonlara koyulan çoğu parçanın 1.part dandik üretim olduğunu ne zaman anlayacaksın? 1 yıl sonra anakart arızası verince sonra telefona küfür etmeyin ha. Ben bir çok telefonun içini açtım baktım, Xiaomi,poco gibi.. china'dan "herşey 1 TL" gibi yerlerden alınıp, takmışlar gibi.. ne bi qr kod, ne bir üretim durumu.. hiç birşey yok. Ama Samsung,Huawei,oneplus gibi telefonlara baktığımda her parçanın qr kodu, üretim durumu vardı. Huawei politik sepelerden ötürü alınmaz fakat android tarafında oneplus ve Samsung dışında alınmaz.

Burada sallanılan bilgilerin aksine Nothing markası gayet kaliteli bir marka. Işin içinde henüz yeni olmalarına rağmen ürünleri tutuyor ve yapılan testlerde iyi sonuclar elde ediliyor. NP1 yerine daha iyi cihaz alınır mıydi, Realme GT2 bakılabilirdi ancak bu telefon da pişman etmez. Ana kamera sensörü daha önce amiral gemisi cihazlarda kullanılan bir sensör, Snapdragon 778+ ise yılların eskitemediği Snapdragon 778G'nin overclocklanmis hali. Yani güzel bir yonga. Gorilla Glass 5 koruması, ön ve arka camda var. Alüminyum çerçeve başka bir artı. Arayüzü de Stock Android'e yakın. Memnun kalırsanız satmanıza gerek bile yok.

Geçici olarak telefon almak kadar mantıksız bir şey yok, çöp telefona 16k verip 2 ay içinde onu satarken zarar etmek akıl işi değil.

Şemsiye açılmadan iade edin, paranızı yeni telefon alana kadar döviz olarak değerlendirin.

2 ay sonra satayım dersen aşağıdaki hikayeyi yaşarsın.

Sen: Abi nothing (1) var elimde, kaça alırsın?

Telefoncu: Ne, Nokia'mı? 500 TL vereyim kardeşim piyasası yok.

Sen: Olur abi.

Geçici olarak almam gerekiyor çünkü şu anki S7'min şarjı aşırı hızlı bitiyor. Zaten telefonu değiştirirken bu telefonu satmayı düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı