Notlar .abbt olarak gözüküyor

zodt12

Centipat
Daha fazla  
Windows 10'un kendi notepadinden aldığım notları bir dosya oluşturup içine atmıştım notu açıp bakmam gerekliydi fakat abbt diye bir uzantının olduğunu gördüm ama içini açıp baktığımda fontlar değişmişti.

Dosya Ekleri

• image_2024-05-16_111525181.png
    image_2024-05-16_111525181.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 17
  • image_2024-05-16_111750105.png
    image_2024-05-16_111750105.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 19
Portekiz kaynaklı Albabat Ransomware'ın işi. Format atmanız iyi bir seçenek gibi gözüküyor

Sonundaki. Abbt'yi silip deneyin.

Denedim fakat aynı

Fidye virüsü var bilgisayarda. Kaspersky ile tam tarama yapın. Sonra o notu deşifre etmeye çalışırsınız.

Kaspersky ile otomatik tarama bayağı kez yaptım ama hiçbir şey çıkmamıştı onun yanında Malwarebytes'ta var onlada arada tarama yapıyorum onda da hiçbir şey çıkmıyor emini misin virüs olduğunu?

Portekiz kaynaklı albabat Ransomware'ın işi. Format atmanız iyi bir seçenek gibi gözüküyor.

Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama birden fazla kez yaptım ama bir şey çıkmadı bir süredir dosyaları açıp bakmıyorum zamanla süresi geçtiği için olmuş olabilir mi? Bilgisayardada herhangi bir performans düşüklüğü yok ve hesaplarımın hepsi yerli yerinde.

İnternette Ransomware uzantısı olduğu yazıyor. Yüksek ihtimalle fidye virüsü. Antivirüsler de fayda etmiyorsa son çare temiz Windows kurulumu.

Az önce ne olduğuna baktım ve de cidden dosyaları kitleyen ve masaüstü fotoğrafını değiştiren bir ransomwareymiş fakat bende masaüstü fotoğrafı değişmedi ve de dosyalara rahatlıkla girebiliyorum, bir süredir bakmıyordum bundan olabilir mi?

Az önce ne olduğuna baktım ve de cidden dosyaları kitleyen ve masaüstü fotoğrafını değiştiren bir ransomwareymiş fakat bende masaüstü fotoğrafı değişmedi ve de dosyalara rahatlıkla girebiliyorum, bir süredir bakmıyordum bundan olabilir mi?
Bir ara bulaşıp sonra kullandığın antivirüs tarafından etkisiz hale getirilmiş olabilir. Tarama yaptığında sorun çıkmıyorsa virüs yoktur diye düşünüyorum. Dosyanın nasıl deşifre edebileceği konusunda araştırma yapabilirsiniz ama pek bir sonuç elde edebileceğinizi sanmıyorum.

Geri
Yukarı