NP300E5C Mavericks 10.9.4 Kurulumu Siyah Ekran Sorunu

burçin

Hectopat
Daha fazla  
  • Samsung un özellikleri:
  • Model: NP300E5C
  • Ram:4 GB
  • Ekran Kartı: HD graphics 400

Mavericks 10.9.4'ü kurarken önyükleme sırasında yazılar geçtikten sonra siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyayı Usb'ye yazdıktan sonra Usb ve Usb deki dosyalar görünmüyor, ama boot edebiliyor. Görünmediği için kextleri silemiyorum.

Kextleri sildim siyah ekran hatasını hallettim. Ama yükleme tamamlanmadı. "Yükleme Başarısız Oldu" hatası aldım. Ne yapmam gerekiyor?

Size tavsiyem her şeyi baştan yapın, yanlış kext silmiş olabilirsiniz belki veya denerken ayar değişikliği yapmış olabilirsiniz. Yeniden kurulum yapabilirsiniz.

Abi ben Ali Filik 1 günlüğüne ban yediğim için burdan yazıyorum. Dediğiniz gibi her şeyi baştan yaptım. Ama yine olmadı. Rehberde gösterdiğiniz IOBluetooth (hata kurulum ekranında daha uzun yazıyor) hatasını bir türlü aşamadım. Ne yapmalıyım? Kafayı yemek üzereyim :(

İki arkadaş bu sayfada çözümü yazmış. Bu hatayı aşabilmeniz için usb içerisinde system/Library/Extensions yolunu takip ederek extensions klasörü içerisindeki tümleşik ekran kartınız intel hd 4000 (yukarıda belirtmişsiniz) ve varsa harici ekran kartınıza ait tüm kextleri silin. Kuruluma geçin. Sorununuz çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı