Ntoskrnl.exe mavi ekran hatası

ByFireEx

Zeptopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1FmRN74ryHdrN29iPZ6Q9cuc3d_eodEtu/view?usp=sharing
RAM
Kingston Fury Beast RGB KF436C17BBA/8 8GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17 Siyah Gaming Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M500 ULTRA 1TB NVME 2280 Gen4x4 SSD R:7000/ W:
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12GB 192Bit GDDR6
Anakart
Asus Tuf Gaming B450 plus 2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Yaklaşık iki haftada bugünle beraber toplam 5 mavi ekran hatası yedim bellekleri Memtest ve bellek tanılama aracıyla kontrol etsem de sorun çıkmadı bilgisayara en az 3 defa format attım DDU ile 2 veya 3 defa ekran kartı driverini kaldırıp son sürümü tekrar yükledim ama yine de fayda olmadı ve bu mavi ekran hatası yeni olmaya başladı yaklaşık bir buçuk ay falan yardımcı olursanız sevinirim.

SSD sağlığı nasıl acaba? Ayrıca bir Windows'ta "chkdsk" komutuyla diskteki hataları bir kontrol et istersen.

Artı olarak komut istemcisini yönetici olarak açın ve "SFC /scannow" yazıp sistem dosyalarını onarın. Belki artısı olur. En kötü ihtimalde şu, bilgisayarda hiç donanım değiştirdiniz mi bilmiyorum. Bazen uyumsuz veya arızalı donanımlarda bu hataya sebebiyet verebiliyor.

SSD sağlığı nasıl acaba? Ayrıca bir Windows'ta "chkdsk" komutuyla diskteki hataları bir kontrol et istersen.

Artı olarak komut istemcisini yönetici olarak açın ve "SFC /scannow" yazıp sistem dosyalarını onarın. Belki artısı olur. En kötü ihtimalde şu, bilgisayarda hiç donanım değiştirdiniz mi bilmiyorum. Bazen uyumsuz veya arızalı donanımlarda bu hataya sebebiyet verebiliyor.
dediğiniz gibi chkdsk yaptım çıkanlardan anlamadığım için buraya atmak istedim yani mavi ekran yemeden öncede aynı donanımlar vardı yerken de aynı değşen birşey yok pc de acaba diyorum win11 e güncelleme felan mı geldi de böyle oldu pubg lol açınca ekran hata veriyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-27 021606.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-27 021606.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran görüntüsü 2024-04-27 021632.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-27 021632.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 8
Dediğiniz gibi chkdsk yaptım çıkanlardan anlamadığım için buraya atmak istedim yani mavi ekran yemeden önce de aynı donanımlar vardı yerken de aynı değşen bir şey yok PC de acaba diyorum Windows 11'e güncelleme falan mı geldi de böyle oldu PUBG LoL açınca ekran hata veriyor.

Windows 11 veya anakart chipset güncellemeniz gerekebilir. Dediğiniz mantıklı. Bir kontrol edin isterseniz. Yanlış bir sürücü yüklendiğiniz içinde olabilir. Eğer yeni bir sürücü yüklediyseniz eskiye dönmeyi deneyin. Bu arada attığınız görsellere göre sistem dosyalarınızda herhangi bir sorun yok. 👍🏼

navagio.sysPUBG anticheat yazılımı kaynaklı almışsınız mavi ekranı. vgk.sysVanguard hatası da var, mümkünse onu da kaldırın.

xhunter1.sys yazılımını silelim, Knight Online tabanlı bu hatanız da.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin. Harici olarak dongle mı kullanıyorsunuz, anakartınızda Bluetooth özelliği bulunmuyor.

Depolama birimlerinizi test edelim, bad sector ve sağlık testi yapın. ( HD Tune )

Eksik SYS dosyalarını doğrulayın;

BthA2dp.sys virüs testi yapar mısınız? Zaten dosyaları yukarıdaki rehberden onaracaksınız, virüs testi yeterli.

WdmCompanion.sys harici olarak hangi aygıtlar bağlı cihaza?

Yüksek ihtimalle disk kaynaklı duruyor hatanın kaynağı bu arada. @ByFireEx

navagio.sysPUBG anticheat yazılımı kaynaklı almışsınız mavi ekranı. vgk.sysVanguard hatası da var, mümkünse onu da kaldırın.

xhunter1.sys yazılımını silelim, Knight Online tabanlı bu hatanız da.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin. Harici olarak dongle mı kullanıyorsunuz, anakartınızda Bluetooth özelliği bulunmuyor.

Depolama birimlerinizi test edelim, bad sector ve sağlık testi yapın. ( HD Tune )

Eksik SYS dosyalarını doğrulayın;

BthA2dp.sys virüs testi yapar mısınız? Zaten dosyaları yukarıdaki rehberden onaracaksınız, virüs testi yeterli.

WdmCompanion.sys harici olarak hangi aygıtlar bağlı cihaza?

Yüksek ihtimalle disk kaynaklı duruyor hatanın kaynağı bu arada. @ByFireEx
dediğiniz gibi navagio.sys yi silmiştim zaten evet görmüştüm bu dediğinizi forumlarda bluetooth dongle kullanıyorum evet depolama testlerini de yaptım buraya atıyorum sys de yapmıştım zaten harici olarak da sadece bluetooth bağlı sisteme

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-27 031103.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-27 031103.png
    65 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran görüntüsü 2024-04-27 031127.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-27 031127.png
    58,7 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran görüntüsü 2024-04-27 031137.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-27 031137.png
    71,8 KB · Görüntüleme: 6
Dediğiniz gibi navagio.sys yi silmiştim zaten evet görmüştüm bu dediğinizi forumlarda Bluetooth dongle kullanıyorum evet depolama testlerini de yaptım buraya atıyorum SYS de yapmıştım zaten harici olarak da sadece Bluetooth bağlı sisteme.

HDD ve 128 GB'lık SSD sorunlu duruyor; HDD'ye bad sector testi yapın, sorun çıkmasa bile sökelim bilgisayardan. Bluetooth dongle kullanıyorsanız güncelleyelim.

Geri
Yukarı