Nvidia 740M FPS Düşüş Sorunu

Kemalhan Altay

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle laptopumun markası Toshiba Satellite M50 A-11H. 8 GB RAM var. Intel 4200U 1.6 - Turbo 2.3 işlemcisi var. 2 GB Nvidia 740M ekran kartı var. LoL'e giriyorum 180 FPS veriyor. Fortnite'a giriyorum. 70 FPS verirken 2 dakika geçer geçmez 30-25 FPS'e düşüyor. Alt+Tab yapıp masaüstüne dönüyorum. 10 saniye sonra oyunu tekrar açınca yine 70'den başlayıp 2 dakika içinde 25'e düşüyor. Bunun sebebi nedir bilen birisi yardımcı olabilir mi? Windows 10 kullanıyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop çok ısınıyor.Bu yüzden fanı hava alıcak şekilde bırakıyorum.Sıcaklık 70 derecenin üstüne çıkıyor.Bu arada laptobu alalı 2 yıl oldu hiç termal macun yenilemedim.
Sürekli 70 derecenin üzerinde kullandıysanız macun kurumuş çatlamış olabilir. Yine de bir uzman gelip bizi aydınlatsa fena olmaz.
Ayriyeten şehir olarak nerede yaşıyorsunuz?

Muğla Fethiyede yaşıyorum burasıda çok sıcak zaten bide laptop ısınınca karışıyor ortalık.Macun şimdiye kadar kaldığını sanmıyorum laptobu 2015 de aldım o macun uçmuştur şimdiye.Peki hocam yeni macun sürsem faydası olurmu FPS için?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı