NVIDIA 9400 GT bilgisayar biraz olsun hayata döndürülebilir mi?

İşletim sistemi
Windows 7
Hayır yani sen Max 300 MB alabilirsin yine SATA 3 SSD 2 ve 1 de de çalışır. Sadece siz 600 yerine 300 MB alacaksınız.

Size bir iyi bir kötü haberim var.
Kötü olan anakart DDR 2, iyi olan SSD niz bosa gitmeyecek yani onu sakin iptal etmeyin gelsin evde dursun zaten enflasyon ülkesiyiz bugün almazsan yarın lazım olur. Yani bence sistemi satın ve minimum DDR 4 ucuz bir sistem alın mesela ikinci el Ryzen 3 3100'lu sistemler bakın veya 2200GLI sistemlere.
Hocam SSD gelsede hiçbir işime yaramayacak.
Geçenlerde 13k ya güzel bir hazır sistem vardı. Bir daha olursa onu alacağım. Bu PC yükseltmeye değmez.

Satmadım kaldırdım.
Anladım hocam.

Hocam SSD gelsede hiçbir işime yaramayacak.
Geçenlerde 13K ya güzel bir hazır sistem vardı. Bir daha olursa onu alacağım. Bu PC yükseltmeye değmez.

Anladım hocam.

Yok ya mis gibi SSD atıyorum yeni PC de 500 GB SSD var veya 1 TB HDD var sen ek bir depolama olarak veya Windows kurmak için SSD'yi kullanırsın. Sadece HDD 150 MB'ya sen 300 alırsın 600 almazsın yani bozuk sanma anlamında dedim. Sat PC'yi ve DDR4 ucuz bir sistem al AM4 A320Mli bir sistem. Onda da M.2 yuvası olmaz sen de elindeki bu SSD'yi takarsın.

Hocam sorularımı cevapladığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Ama bu PC ye sadece win10 kuracağım. Başka herhangi bir yükseltme yapmayacağım.

Hocam bendeki anakartta sata ssd yuvası var eminiz değil mi?

Hocam sorularımı cevapladığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Ama bu PC'ye sadece Windows 10 kuracağım. Başka herhangi bir yükseltme yapmayacağım.

Hocam bendeki anakartta SATA SSD yuvası var eminiz değil mi?

Evet var ancak siz testleri incelerseniz 500 MB civarı hız göreceksiniz. Kendiniz yapınca 300 göreceksiniz ve bozuk sanacaksınız. Ben bu SATA bilgisini o yüzden verdim. Ancak yine PC hatrı sayılır düzeyde hızlanacaktır. SSD'yi takın ve HDD'yi biçimlendirip SSD'ye Windows 10'u kurun. Bu kadar.

Evet var ancak siz testleri incelerseniz 500 MB civarı hız göreceksiniz. Kendiniz yapınca 300 göreceksiniz ve bozuk sanacaksınız. Ben bu SATA bilgisini o yüzden verdim. Ancak yine PC hatrı sayılır düzeyde hızlanacaktır. SSD'yi takın ve HDD'yi biçimlendirip SSD'ye Windows 10'u kurun. Bu kadar.

Yani SSD hızlı ama anakartınız yavaş gibi hayal edin ancak en iyi HDD'den 2 kat daha yüksek hız alacaksınız.

Son düzenleme:
CPU-Z de RAM 1800MHz gözüküyor. @Mucize Kartal hocam

Hocam bir de benim Windows 10 mu Linux mu kurmam daha iyi olur?

@Mucize Kartal Hocam bakabilir misiniz CPU-Z'de 1800MHz yani DDR3 gözüküyor RAM'ler

Fotoğraf atar mısınız?

CPU-Z de RAM 1800MHz gözüküyor. @Mucize Kartal hocam

Hocam bir de benim Windows 10 mu Linux mu kurmam daha iyi olur?

@Mucize Kartal Hocam bakabilir misiniz CPU-Z'de 1800MHz yani DDR3 gözüküyor RAM'ler

Windows 10 daha iyi Linux oyun oynatmaz.
Burada DDR3 mü yazıyor?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (53).png
    Ekran Görüntüsü (53).png
    539,6 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Görüntüsü (54).png
    Ekran Görüntüsü (54).png
    651,7 KB · Görüntüleme: 3

Yeni konular

Geri
Yukarı