Nvidia Ekran Kartları İçin Çözünürlük Arttırma

Genellikle eskiden beri bir olay vardır. Kullanıcıların geneli çözünürlüğü arttırabilecek programlar arardı. Ama artık aramaya son veriyoruz. Nvidia kontrol panelinden artık kontrol edebiliyoruz.
Buda hazırladığım video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video hakkında düşünceleriniz nelerdir.

asus x550jk kullanıyorum çözünürlüğü ne kadar yukarı çekebilirim

Maalesef hiç arttıramazsın. Çünkü laptop ve IGP+harici GPU var. (APU olsaydı olurdu.) Intel HD Graphics'de de DSR/VSR gibi bir özellik yok. Control Panel'den custom resolution ayarlayabilirsin oyunlarda kullanılmak üzere ama onun da panele zarar verme riski var, genelde bir şey olmasa da olduğu olabiliyor. Newrez gibi üçüncü parti programlar da var bu işi yapan, daha mı iyiler bilmiyorum.

Son düzenleme:
Maalesef hiç arttıramazsın. Çünkü laptop ve IGP+harici GPU var. (APU olsaydı olurdu.) Intel HD Graphics'de de DSR/VSR gibi bir özellik yok. Control Panel'den custom resolution ayarlayabilirsin oyunlarda kullanılmak üzere ama onun da panele zarar verme riski var, genelde bir şey olmasa da olduğu olabiliyor. Newrez gibi üçüncü parti programlar da var bu işi yapan, daha mı iyiler bilmiyorum.
o zaman hiç uğraşmamak lazım. teşekkür ederim.

@BilgisayarMeraklısı Evet. DSR/VSR %100 güvenlidir ama kalanların hepsinin az da olsa riski vardır. Newrez için de full güvenli diyorlar ama denemedim. Abartı değerler verilmedikçe (sırf çözünürlük değil tazeleme oranı olarak da) kalıcı zarar vermemesi lazım. Panel kalitesi de önemli bu durumda. Notebook panellerinin, özellikle ucuzlarının da kalite ortalaması düşük.

@Nirefox1 Sadece oyunlar için düşünüyorsanız SSAA da görüntü kalitesini de bu sanal çözünürlüklere yakın derecede arttırıyor. Mantıkları benzer zaten. Filmlerde ise VideoEnhancer tarzı yazılımlarla orijinalden yüksek çözünürlük elde edebilirsiniz.

öncelikle merhaba videoyu izleyip yapmayı denedim ama nvidia denetim masasına girdiğimde sadece 3d ayarları var yukarıda da birisi sormuş ama tam yanıtlanmamış yardımcı olur musunuz ?
lenovo z510 i7
nvidia gt 740m
intel 4600

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı