Nvidia Ekran Kartları İçin Çözünürlük Arttırma

Genellikle eskiden beri bir olay vardır. Kullanıcıların geneli çözünürlüğü arttırabilecek programlar arardı. Ama artık aramaya son veriyoruz. Nvidia kontrol panelinden artık kontrol edebiliyoruz.
Buda hazırladığım video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video hakkında düşünceleriniz nelerdir.

Merhaba 23 Inch 1920×1080 cozunurlukte hdmi ve vga girisli monitorum var hdmi taksam cozunurluk artar mı yada hdmi Dvi dönüştürücü ile baglarsam olurmu ?

beyler böyle birşey yapmanıza gerek yok lüzumsuz ve monitore büyük ölçüde zarar verebilecek bi olay bu. nvidia bu olayı dual screende uyumsuzluk olursa çözülebilsin diye yaptı. monitöre zarar verirsiniz. ki zaten belirli çözünürlükten yukarısını monitor desteklemediği sürece net görüntü alamazsınız. zaten windows size bunu önerilen olarak söyler. bu iş tehlikeli ve gereksiz bi iştir bilginize. siz burada 320 kiloluk asansöre 500 kilo binmeye çalışıyorsunuz bu örnek aklınızda bulunsun

@ramone01 Videoda açıklama yaptım. Video bakma şansınız olsaydı, görürdünüz. Monitörünüzün inç büyük ise daha etkili sonuç alırsınız. Eğer çözünürlüğü artırdığınız zaman görüntüde bozulma oluyorsa, eski çözünürlüğe dönebilirsiniz. Bozulma olmuyorsa kullanmanızın hiçbir sakıncası yoktur.

@ramone01 Videoda açıklama yaptım. Video bakma şansınız olsaydı, görürdünüz. Monitörünüzün inç büyük ise daha etkili sonuç alırsınız. Eğer çözünürlüğü artırdığınız zaman görüntüde bozulma oluyorsa, eski çözünürlüğe dönebilirsiniz. Bozulma olmuyorsa kullanmanızın hiçbir sakıncası yoktur.
monitörün maksimum çözünürlüğünden daha üst bir çözünürlüğe çıkıp ve o görüntüyü ekrana sığdırarak bozulma olmaksızın kullanmak zaten mümkün değildir. videoyu izledim sonuna kadar. dvi ve hdmi olmak üzere 2 monitor baglı sistemime ikiside full hd oturdum net görüntü alana kadar denedim. ekrana sığdırma kaidesi ile. 1 pisel dahi yükseltsem belirginleşiyordu kırılmalar bozulmalar. denememe gerek bile yoktu ama yinede denedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı