Nvidia Gigabyte 770 oc mi Sapphire R9 280X mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
R9 280x neden alınır ? Aşağıda bir kaç madde ile açıklanmıştır.

1) Mantle' nin AMD ekran kartlarına getireceği performans artışı.
2) Konsolların AMD'nin hakimiyetinde bulunması.
3) 3gb Vram ile ileriki zamanlarda 1080p Full HD ayarlarda sıkıntı çıkarmasına karşın garantiye alınması.
4) Daha Mantle kullanılmadığı halde 15- 20 oyun firmasının Mantle'yi seçmesi.
5) 3gb Vram olması ileride çoklu ekran kartı kullanımında kolaylık sağlaması.
6) Ne kadarda olsa fiyatının GTX770'ten daha ucuz olması.

Konsolları istediği kadar elinde tutsun. AMD 'nin daha yiyeceği çok fırın ekmek var. Ayrıca 15 - 20 firma nerede biz göremiyoruz. BF4 ile birlikte geldi ağzına yüzüne bulaştırdı tüm işi.

İkiside kafa kafaya. Yer yer Nvidia 770 yeryer Amd 280 önde. Benim merak ettğim nokta şu: Ben gider amd alırsam bu ekrankartı bana CryEngine 3.0 grafik çiziminde ve renderlemede sıkıntı çıkarırmı? Bu arada "Lost Shadows" adlı saygıdeğer üyenin paylaştığı Physx on-off videolarında Nvidia almamın daha mantıklı olduğunu düşündürüyor bana. Birde 770 in 2 gb belleği var. 2 gb bellek bana sıkıntı çıkartırmı? (Ekran kartını önümüzdeki pazartesi günü sipariş geçicem.) Ben her 2-3 yılda bir ekran kartı değiştiririm. Beni iki buçuk yıl götürürmü 2 gb bellek?

Arkadaşım dediğim gibi GTX 770'in belleğine takıyor isen 4GB'lık sürümü var. Hatta yurtdışından alma imkanın varsa Asus DC2 OC 4GB sürümü var. Direk onu tercih et.

280X'i öneriyorum. Oyun performanslarına tek tek bakmakla pek karşılaştıramayız.(AMD'nin yapımında destek verdiği oyun var Nvidia'nın yapımında destek verdiği oyun var). Önemli olan genel performans. Genel performansta R9 280X DCU II GTX 770'ten daha iyi (aralarındaki fark %1). Hangisini alırsan al pişman olmazsın. Mantle teknolojisi gelişebilir. Gelişirse kötü ekran kartlarıyla iyi oyun oynamanın zevkini yaşayabiliriz. Physx teknolojisi boş bir teknoloji (Henüz tam iyi olacak kadar gelişmedi benim gözümde) ve ekran kartının performansınıda düşürüyor. Küçük detaylar için ekran kartının performansını düşüren boş bir teknoloji şuan. Mantle ise tüm oyunculara yarayacak müthiş bir teknoloji. Ama hangisini alırsan al pişman olmazsın dostum.

Çizim de yapacak ve cuda çekirdeğine ciddi anlamda ihtiyaç duyacak birine 280x önermek ne kadar mantıklı tartışma konusu bence. Senin için boş bizim için altın değerinde. :)

Çizim programları ile çalışıyorsan kesinlikle Gtx 770'den şaşma. Farkını programları kullanırken hissedeceksin. Amd alırsan performans düşüklüğü yaşarsın bu da işlerini aksatabilir ve ciddi anlamda zarar verebilir sana. Tabi karar senin. :)

Paradise 7 saçma sapan bir liste yapmışsın. Sen kartı değil Amd seçmenin nedenlerini paylaşmışsın ancak önce Nvidia seçmenin nedenlerini de araştırsan bunu paylaşmaya utanırdın. :)

Konsolları istediği kadar elinde tutsun. AMD 'nin daha yiyeceği çok fırın ekmek var. Ayrıca 15 - 20 firma nerede biz göremiyoruz. BF4 ile birlikte geldi ağzına yüzüne bulaştırdı tüm işi.

Arkadaşım dediğim gibi GTX 770'in belleğine takıyor isen 4GB'lık sürümü var. Hatta yurtdışından alma imkanın varsa Asus DC2 OC 4GB sürümü var. Direk onu tercih et.

AMD kendi açıkladı biraz araştırırsan görürsün.

Tartışmayı gereksiz yere uzatmayın lütfen, arkadaşa söylenecek bir söz varsa iki kartın da kendisini pişman etmeyeceğidir.

AMD kendi açıkladı biraz araştırırsan görürsün.

Hangi firmalar ya da haber kaynağını belirtir misin ? Ben dedikodular dışında hiçbir şey bulamadım. Ayrıca Battlefield 4'de yaşananlar da farklı bir etki bırakmıştı hatırladığım kadarıyla. Ben Amd işlemci ve gpu için kötü demiyorum. Ekran kartının gb oranına göre önde göstermek kadar saçma birşey yok bence. :)

Çizim de yapacak ve cuda çekirdeğine ciddi anlamda ihtiyaç duyacak birine 280x önermek ne kadar mantıklı tartışma konusu bence. Senin için boş bizim için altın değerinde. :)

Çizim programları ile çalışıyorsan kesinlikle Gtx 770'den şaşma. Farkını programları kullanırken hissedeceksin. Amd alırsan performans düşüklüğü yaşarsın bu da işlerini aksatabilir ve ciddi anlamda zarar verebilir sana. Tabi karar senin. :)

Paradise 7 saçma sapan bir liste yapmışsın. Sen kartı değil Amd seçmenin nedenlerini paylaşmışsın ancak önce Nvidia seçmenin nedenlerini de araştırsan bunu paylaşmaya utanırdın. :)

Başlıkta ne yazıyor? R9 280x neden alınır diye. Neden bu kadar şaşırdın ? Zaten yorumları nasıl okuduğun belli. Yazdığım maddelerden hangisine hayır diyebileceksin ki? Hiç bir şey sallama değil hepsi doğru şeyler. Ve tekrar söylüyorum render gibi 3d modelleme gibi işlerle uğraşan kişiye asla AMD ekran kartı önermedim NVIDIA'dan şaşmaması lazım. Vram konusuna gelince 2gb 1080p Full HD ayarlarda ucu ucuna yetiyor bunu görmemezlikten kimse gelemez.

- - - Güncellendi - - -

İkisi de kafa kafaya. Yer yer Nvidia 770 yeryer Amd 280 önde. Benim merak ettiğim nokta şu: Ben gider amd alırsam bu ekran kartı bana CryEngine 3.0 grafik çiziminde ve renderlemede sıkıntı çıkarır mı? Bu arada "Lost Shadows" adlı saygıdeğer üyenin paylaştığı Physx on-off videolarında Nvidia almamın daha mantıklı olduğunu düşündürüyor bana.

Birde 770 in 2 gb belleği var. 2 gb bellek bana sıkıntı çıkartır mı? (Ekran kartını önümüzdeki pazartesi günü sipariş geçeceğim.) Ben her 2-3 yılda bir ekran kartı değiştiririm. Beni iki buçuk yıl götürür mü 2 gb bellek?

Grafik çizimi ve render için Nvidia alman lazım cuda çekirdeğinden dolayı. Şimdi GTX770'in genel performans olarak 2 yıl rahatlıkla götürür. Ama Vram konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Şuan bile 2 gb Vram 1080p Full HD ayarlarda ucu ucuna yetiyor. Aslında senin hem iş hem oyun konusunda GTX770'in 4gb'lik modellerine bakman daha doğru olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç olarak;

Genel performansta GTX 770 daha önde ve arkadaşımız render yapacağını söylüyor.

Daha ne anlamı var R9 280X demenin? PhysX'i de Lost Shadows arkadaşımızın paylaştığı video sayesinde gördük hepimiz.

Araştırmadan AMD'yi savunmayın. İyi forumlar.

Başlıkta ne yazıyor? R9 280x neden alınır diye . Neden bu kadar şaşırdın ? Zaten yorumları nasıl okuduğun belli. Yazdığım maddelerden hangisine hayır diyebileceksin ki? Hiç birşey sallama değil hepsi doğru şeyler . Ve tekrar söylüyorum render gibi 3d modelleme gibi işlerle uğraşan kişiye asla AMD ekran kartı önermedim NVIDIA' dan şaşmaması lazım. Vram konusuna gelince 2gb 1080p Full HD ayarlarda ucu ucuna yetiyor bunu görmemezlikten kimse gelemez .

- - - Güncellendi - - -

Grafik çizimi ve render için Nvidia alman lazım cuda çekirdeğinden dolayı. Şimdi GTX770 'in genel performans olarak 2 yıl rahatlıkla götürür. Ama Vram konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Şuan bile 2 gb Vram 1080p Full HD ayarlarda ucu ucuna yetiyor . Aslında senin hem iş hem oyun konusunda GTX770'in 4gb' lik modellerine bakman daha doğru olacak.

Nvidianın 4 gb lık modelinin fiyatı şuanki dolar kuru ile 1.404 tl. amd r9 290 ın fiyatı ise 1.496 tl. Yani Nvidianın 4 bg lık modelini almak istesem onun yerine r9 290 alırım. r9 290 ın çok başarılı bir ekrankartı olduğunu biliyorum fakat sadece Gigabyte GTX770 OC 2GB 256Bit GDDR5 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş bunu ya da Sapphire VAPOR-X R9 280X OC Boost 3GB 384Bit GDDR5 | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş bunu alıcak maddi durumum var. Vram in 2 gb olması beni amd ye itiyor fakat physx ve cuda çekirdekleri ise Nvidiaya itiyor. Sanırım Nvidia alıcam ama 2 gb bellek beni çok korkutuyor.

Nvidianın 4 gb lık modelinin fiyatı şuanki dolar kuru ile 1.404 tl. amd r9 290 ın fiyatı ise 1.496 tl. Yani Nvidianın 4 bg lık modelini almak istesem onun yerine r9 290 alırım. r9 290 ın çok başarılı bir ekrankartı olduğunu biliyorum fakat sadece Gigabyte GTX770 OC 2GB 256Bit GDDR5 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş bunu ya da Sapphire VAPOR-X R9 280X OC Boost 3GB 384Bit GDDR5 | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş bunu alıcak maddi durumum var. Vram in 2 gb olması beni amd ye itiyor fakat physx ve cuda çekirdekleri ise Nvidiaya itiyor. Sanırım Nvidia alıcam ama 2 gb bellek beni çok korkutuyor.

Abi EXA şuan adamı soyuyor ya... GTX 770 2GB 1.100 TL. Yuh. O paraya ben Asus DC2 Oc 770 2GB + Samsung SSD 840 EVO alırım be.

Ben de aynı şekilde vram konusuna takıldım zira gelicek oyunların vrame yüklenebiliceği öngörülüyor. Bu yüzden biraz bütçeyi arttırıp özel soğutmalı r9 290 da karar kıldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı