Çözüldü NVIDIA GPU nasıl soğuyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Daha fazla  
IMG_20210816_130051.jpg

Geçmişte bilgisayarın içini açmış fotoğrafını çekmiştim. Bugün tekrar rastladım bu görüntüye. Arkadaşlar NVIDIA GPU'su açıkçası çok soğuk çalışıyor. Ancak ısı borusu söz konusu değil. Bu nasıl mümkün olabilir?

Çözüm
Açıkta duran çipi ekran kartı olarak düşünüyorsanız, o güney köprüsü. NVIDIA ekran kartı ısı borusunun altında üstte duran. (Yakınlaştırıldığında 5-6 diye vida numaralandırması olan yerin altında.)
Kartın modeli ve sıcaklık değerleri nedir? Çok yük altına girmiyorsa ve ısınmayan bir modelse olabilir.
GTX 1050 4GB
En yüksek yükte 90 derece oluyor. (R6 DX11 Ultra Grafikler. Render Scale: 100. Çoğu sistemin açamayacağı derecede yüksek bir yük. Furmark'ta bile bu kadar ısınmıyordu diye hatırlıyorum.

Isınmayan modelin aksine Undervoltsuz sistem kullanılamıyor. İşlemci tarafı Undervoltsuz kullanılamıyor. Fanlar güçlü ama. Çoğu sistemde görmediğim bir güce sahip.

Model: HP Pavilion 15-cb0xx diye geçiyor.
Açıkta duran çipi ekran kartı olarak düşünüyorsanız, o güney köprüsü. NVIDIA ekran kartı ısı borusunun altında üstte duran. (Yakınlaştırıldığında 5-6 diye vida numaralandırması olan yerin altında.)
Evet öyle düşünmüştüm. Sanırım olay çözüme kavuştu teşekkürler. 😃

GTX 1050 4GB
En yüksek yükte 90 derece oluyor. (R6 DX11 Ultra Grafikler. Render Scale: 100. Çoğu sistemin açamayacağı derecede yüksek bir yük. Furmark'ta bile bu kadar ısınmıyordu diye hatırlıyorum.

Isınmayan modelin aksine Undervoltsuz sistem kullanılamıyor. İşlemci tarafı Undervoltsuz kullanılamıyor. Fanlar güçlü ama. Çoğu sistemde görmediğim bir güce sahip.

Model: HP Pavilion 15-cb0xx diye geçiyor.

Evet öyle düşünmüştüm. Sanırım olay çözüme kavuştu teşekkürler. 😃
Hocam oyunlarda frekans düşürmediğine emin misiniz?

Açıkta duran çipi ekran kartı olarak düşünüyorsanız, o güney köprüsü.
PCH demek daha doğru olur diye düşünüyorum. Biliyorsunuz güney ve kuzey köprüsü diye bir ayrım kalmadı. 😁

Son düzenleme:
Sistemimde hiçbir Limit Reasons yok. Masaüstü dizaynına sahip sistem ile arasında hiçbir fark yok neredeyse.

Dolayısıyla eminim.
O zaman bu arkadaşın dediği gibidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı