Nvidia GT 740M aygıt yöneticinde görünmüyor

Hexalys

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Bilgisayarımı Windows 8'den Windows 8.1'e güncelledim. Ama güncelleyince ekran kartı güncelleme istedi. Herşeyini güncelledim. İlk başta özellikleri iyiydi. Güzelce kullandım ama oyun oynarken ekran da bozukluklar oluyodu. Güncellediğim günden beri. Bu sadece Minecraft adlı oyunda oluyodu. Onun haricindeki bütün oyunları rahatça oynayabiliyorum. Şu anda bu gün farkettim ki aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısında ekran kartım yazmıyor. Sadece intel HD Graphıcs 4600 diye birşey yazıyor ve artık ekran K
kartımla ilgili hiç birşey açılmıyor. Nvidia denetim masası açılıyordu. Fakat bu gün açılmadı. Windows 8 deyken hiçbir hata yoktu. Ama geçince bunlar oldu. Daha önce 8.1'e güncelleştirdiğimde bir program geldi o da başlarıyla yüklendi. Bu gün bir türlü açılmadı. Silip tekrar kurmayı denedim işletim sisteminiz uygun değil dedi ve WATCHDOG diye bir hata alıyordum Windows 8'de de, önceden de alıyodum. Bu gün de aldım. Windows 8.1' e güncellediğimden dolayı olduğunu düşünüyorum.
Ekran Kartı : NvidiaGT 740M

Son düzenleyen: Moderatör:
C:Windows/minidump klasörünü kontrol edermisin. O klasörde dosya var ise upload et ve paylaş.
GPU'da donanımsal sorun olabilir. Ama dediklerimi harfiyen yap.
Denetim masasından nvidia ile ilgili ne varsa kaldır, intel görüntü sürücüsünüde kaldır.
Bununla nvidia ve intel sürücüleri temizle yap Display Driver Uninstaller (DDU) 12.9.9.0
Burada nasıl kullanacağın yazıyor Display Driver Uninstaller (DDU) Amd+Nvidia Sürücü Kaldırma Aracı | Technopat Sosyal
Sonra ilk olarak bunu Intel® Download Center
En son olarak bunu kur Grafik Sürücüsü - GeForce 340.52 Driver | NVIDIA
Oyunlar için ise, sağ tık yapıp yüksek performanslı nvidia ile çalıştır diyeceksin.

Yaptım Ama Böyle Bir Dosya Yok Diyor Bu Arada Kaldırıp Tekrar Kurma İşi İçin Garantı Verebilirmisiniz Pek Güvenemiyorumda :D

Yazmayacaksın. Windows klasörüne gir, ardından da minidump klasörüne gir. O klasörde dosya var ise paylaş. Resim olarak değil, dosyayı paylaş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı