Nvidia Gtx 760 Fiyat Performans

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu R9 280 GTX770 ile yakın değerler veriyor, siz hala GTX760 diyorsunuz. Boş konuşmakta çok iyisiniz maşallah. @GamingMaster'ın yorumunu destekledim ben de. İşlemci FX8320 seçilerek GTX970 seçilebilir. Bütçe yetmezse FX6300 de kafi.

1000 tl altında oyun için alacaksan her zaman AMD ekran kartlarına yönel.
Aynı fiyata Nvidiaya oranla %10-20 performanslı oluyorlar.
Bu arada sana önerim msı r9 280.

Boş boş konuşma git biraz karşılaştırma izle.

Öncelikle R9 280 vs GTX 760ta her zaman 760 derim. Çünkü hemen hemen aynı performansı daha az güç tüketimi ile alıyorsun. Ve sistem sadece oyun içinse anakart ve anakarttan kısarak ekran kartına yüklenmelisin.
280, 770 ile yakın performans gösteriyor.
Hatta OCli versiyonu 280x, bazı oyunlarda 780'e yetişiyor.

Boş boş konuşma git biraz karşılaştırma izle.

@Ayas. Şöyle bir durum var mesela r9 280 ile 760 gtx ile karşılaştırmada Batman Arkham Origins oyununu izlediysen gtx 760 kazanmış olabilir. Çünkü nvidia teknolojisini o oyuna çok fazla enjekte ettiğinden nvidia kartlarda daha optimize oluyor. Sen bu oyunlara denk gelmişsindir.

@Ayas. Şöyle bir durum var mesela r9 280 ile 760 gtx ile karşılaştırmada Batman Arkham Origins oyununu izlediysen gtx 760 kazanmış olabilir. Çünkü nvidia teknolojisini o oyuna çok fazla enjekte ettiğinden nvidia kartlarda daha optimize oluyor. Sen bu oyunlara denk gelmişsindir.
Evet dediğin doğru. Benim dediğim ise 3-5 fps farkı bu fark pek önemli olmayan bir fark bence.

Tabiki olur ama bu anakartın yerine Z97 PC MATE alırsan gene birşey kaybetmezsin. O senin yeni seçtiğin anakart adından anlaşılabileceği gibi 3'lü ekran kartı takmak için. Z97 PC Mate ' e 2 tane takabliyorsun başka hiçbir fark yok. Hatta git Gtx 970 tak o anakarta gene bir güç kaybı olmaz.

R9 290 al o ekran kartı yerine. Bu kart GTX780'i geçiyor. İşlemci nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı