Nvidia Gtx 770 DCUII OC vs Gtx 770 Superclocked vs Amd R9 290 Tri-X OC

• Konuyu başlatan I'm a gamer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B
Tam anlayamadım işlemci kötü mü ?
Daha önceden ben de FX 8320 ve R9 290 ikilisinin iyi olacağını düşünmüştüm yalnız ekran kartını daha iyi seçtikçe kayıplar artıyor. FX 8320 çok çekirdekli olsa da 10 fps kadar daha az alabilirsin bir intel işlemciye göre. Ben sadece yapılan benchmarklara göre konuşuyorum. Olabildiğince overclock yapacaksın o zaman. Buna göre anakart, soğutucu ve güç kaynağı seçeceksin
Ayrıca 1080p üstü oynamacaksan r9 280x gayet yeterli.

Hayır 8320 gayet yeterli bir işlemcidir ki besleyemeyeceği bir ekran kartı yoktur.
Teşekürrler tekrardan Yeni konu açtım oraya bakabilir misiniz ?

Daha önceden ben de FX 8320 ve R9 290 ikilisinin iyi olacağını düşünmüştüm yalnız ekran kartını daha iyi seçtikçe kayıplar artıyor. FX 8320 çok çekirdekli olsa da 10 fps kadar daha az alabilirsin bir intel işlemciye göre. Ben sadece yapılan benchmarklara göre konuşuyorum. Olabildiğince overclock yapacaksın o zaman. Buna göre anakart, soğutucu ve güç kaynağı seçeceksin
Ayrıca 1080p üstü oynamacaksan r9 280x gayet yeterli.
İntel sistem bana pahalı geliyor şuan ve herkez ekran kartına yüklen İşlemcin yeter dediği için bu ikiliyi seçtim eğer önerin varsa bekliyorum

Teşekürrler tekrardan Yeni konu açtım oraya bakabilir misiniz ?

İntel sistem bana pahalı geliyor şuan ve herkez ekran kartına yüklen İşlemcin yeter dediği için bu ikiliyi seçtim eğer önerin varsa bekliyorum
FX 8320 + 970 chipsetli anakart + Soğutucu; sana 750 TL'ye mal olacak.
Bunun yerine i5 4590 + H97 chipsetli anakart alırsın yaklaşık aynı fiyata. Hem elektrikten tasarruf edersin hem de çıkacak olan ısıdan.
Ben oyun oynarken streaming falan yaparım diyorsan FX 8320 al, aksi takdirde intelin stok hızda bile daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Ama sanırım zaten işlemcin var. O yüzden benim önerim r9 280x. Kayıpları biraz olsun azaltmak bakımından.

FX 8320 + 970 chipsetli anakart + Soğutucu; sana 750 TL'ye mal olacak.
Bunun yerine i5 4590 + H97 chipsetli anakart alırsın yaklaşık aynı fiyata. Hem elektrikten tasarruf edersin hem de çıkacak olan ısıdan.
Ben oyun oynarken streaming falan yaparım diyorsan FX 8320 al, aksi takdirde intelin stok hızda bile daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Ama sanırım zaten işlemcin var. O yüzden benim önerim r9 280x. Kayıpları biraz olsun azaltmak bakımından.
Düşünürüm fakat Amd almak istiyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı