NVIDIA Kod 43 Hatası

ByPassTR

Kilopat
Toshiba Satellite C55-A-1k0 laptobumda GT 710M ekran kartı var ama sürekli kod 43 hatası alıyor. Ekran kartının özelliklerine bakmaya çalıştığımda belleği null olarak gözüküyor. En güncel driverları yükledim format attım fakat sonuç aynı. Sorun hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Selam,
Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini kaldırıp bilgisayarı resetleyiniz windows10 size uygun olan bir nvidia sürücüsü yükleyecektir. Öyle tekrar deneyin
Ayrıca windows güncellemelerinizide yapınız

-Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.
-Bios sürücünüzü güncelleyin.
-Eğer bunlar sorununuzu çözmez ise ekran kartı reballing veya bios çip değişikliği ile sorun çözülecektir.Sorun donanımsal gibi gözüküyor.

Ben anlatılanların hepsini yaptım çare olmadı. En sonunda bilgisayarı sıfırladığım da tanıdı. Hemen ümitsizliğe kapılmayın. Driver i bilgisayarın üretici sitesinden indirip kurdum. Nvdia dan indirip kurunca olmamıştı siz birde sıfırlamayı deneyin.

Ben anlatılanların hepsini yaptım çare olmadı. En sonunda bilgisayarı sıfırladığım da tanıdı. Hemen ümitsizliğe kapılmayın. Driver i bilgisayarın üretici sitesinden indirip kurdum. Nvdia dan indirip kurunca olmamıştı siz birde sıfırlamayı deneyin.
Bende sıfırladım kendi sitesinden yükleme yaptım ama sonuç aynı. Bios sürümüde en son sürümde sanırım donanımsal bir problemi var.

Nvidia Pixel Clock Patcher uygulamasını kullanırsan belki düzelir. Bu bağlantıdan ulaşabilirsin.
Uygulamayı denedim 64 bit bir driver buluyor. Fakat sorun düzelmedi.
Selam,
Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini kaldırıp bilgisayarı resetleyiniz windows10 size uygun olan bir nvidia sürücüsü yükleyecektir. Öyle tekrar deneyin
Ayrıca windows güncellemelerinizide yapınız
Dediğiniz gibi yaptım ekran kartı görüntü bağdaştırıcıları kısmından tamamen kaybolmuş. Sadece intel hd4000 var fakat sistem aygıtları kısmında "Xeon(R) processor E3-1200 v2/3rd Gen Core processor PCI Express Root Port" diye bir donanımda. Kod 43 hatası oluşmuş durumda.
nv.png

Gpu-z Sonuçları.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı