NVIDIA MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X GPU kullanımının düşmesi

Mustafafnt

Hectopat
Sistemim;
  • ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X.
  • işlemci: i5 9400F.
  • RAM: 8 GB 3000MHz RAM.
  • anakart: MSI B360M PRO-vh.
  • güç kaynağı: 650W.
Rise of the Tomb Raider oyununu oynarken ekran kartı kullanımı %90 ile %99 arası gidip geliyor en yüksek grafik ayarında oynuyorum fakat çevrenin hepsine bakarken yani bütün dağlar veya fazla yapı gibi durumlarda ekran kartın kullanımı %65 civarına düşüyor düştüğü için FPS sıkıntısı yaşıyorum. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png11111.png
    Adsız.png11111.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim;
  • ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X.
  • işlemci: i5 9400F.
  • RAM: 8 GB 3000MHz RAM.
  • anakart: MSI B360M PRO-vh.
  • güç kaynağı: 650W.
Rise of the Tomb Raider oyununu oynarken ekran kartı kullanımı %90 ile %99 arası gidip geliyor en yüksek grafik ayarında oynuyorum fakat çevrenin hepsine bakarken yani bütün dağlar veya fazla yapı gibi durumlarda ekran kartın kullanımı %65 civarına düşüyor düştüğü için FPS sıkıntısı yaşıyorum. Ne yapmam lazım?
RAM kapasitenizden dolayı bu sorunu yaşadığınızı düşünüyorum. Bütçeniz uygun olduğunda aynı RAM'den bir tane daha eklerseniz probleminiz çözüme ulaşacak diye düşünüyorum.

OSD ekranına RAM kullanımını ve işlemci kullanım yüzdesini de eklerseniz daha iyi olur.

Bazı yerlerde Rise of Tomb Raider oyununun 1080 P full ayarlarda 8 GB civarında VRam kullandığından bahsediyorlar. O yüzden olabilir belki sorun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı