nvlddmkm.sys mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Arkadaşlar öncelikle ben çoğunlukla müzik prodüksiyonluğu ile uğraştığım için Cubase adlı DAW programını kullanmaktayım. Bazen Cubase'i açınca kendi kendine ekran öncelikle siyah oluyor, ekran geri gelince bazı uygulamaların üst taraftaki kapatma kısmı gidiyor veya direk seste bozulmalar oluyor böyle olunca da bilgisayarımı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Tam bu konuyu bugün yazacakken tesadüfen bilgisayarım ilk defa mavi ekran verdi ve başlıktaki hata kodu ile oldu bunlar. DMP dosyasını aşağıya bırakıyorum şimdiden ilgilenenlere çok teşekkürler.

BIOS güncel gözüküyor. Daha yeni olan Beta versiyonu yüklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Alınan hata ekran kartı ile ilgili. Güvenli Mod`da DDU ile kaldırıp önceki versiyon WHQL sürücüyü kurabilirsiniz. Aynı zamanda Valorant da oynuyorsunuz. Vanguard`ı da kaldırıp yükleyin derim. 1030 mu kullanıyorsunuz?

BIOS güncel gözüküyor. Daha yeni olan beta versiyonu yüklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Alınan hata ekran kartı ile ilgili. Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp önceki versiyon WHQL sürücüyü kurabilirsiniz. Aynı zamanda Valorant da oynuyorsunuz. Vanguard'ı da kaldırıp yükleyin derim. 1030 mu kullanıyorsunuz?

Acaba WHQL sürücü ne demek bilmediğimden soruyorum onun haricinde dediğiniz şeyleri yapacağım ve hayır ekran kartım 1030 değil 2060 kullanıyorum.

Tamamdır hocam. Zaten 3600`e de yakışır. DDU işleminden sonra buradan indirip kurabilirsiniz. WHQL ise kelime olarak Windows Kalite Kontrol Labaratuvarları demektir. Bu denetimden geçen sürücülere WHQL logosu eklenir.

Tamamdır hocam. Zaten 3600'e de yakışır. DDU işleminden sonra buradan indirip kurabilirsiniz. WHQL ise kelime olarak Windows kalite kontrol labaratuvarları demektir. Bu denetimden geçen sürücülere WHQL logosu eklenir.

Gerçekten çok teşekkür ederim bunları bugün deneyeceğim aksi bir durum olursa tekrar yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı