NVMe M2 SSD Önerisi

Bütçe
1500
Evet ama onun da okuma yazma hızı düşük bayağı, G2 de 2100 MB okuma 1700 MB yazma var sanırım.

G2 fiyat artti. Ondan daha iyi DRAM'li model olabilir. Ama NV2 daha kotu. İsiniyor, DRAM yok, degisik bir şey.

Ana birim olacaksa, yani bundan kasit Windows kurulacaksa DRAM olmasi faydali olur.

Hocam exceria nın okuma ve yazma değerleri çok düşük olduğu için tercih etmemiştim. DRAM konusunda bir bilgim olmadığı için yorum yapamıcam fakat MLD markasının okuma yazması 5000 seviyelerine ulaşıyor, bunda DRAM var mı veya neden Excercia bunlardan daha iyi anlatabilir misin.

Ana birim olacaksa, yani bundan kasit Windows kurulacaksa DRAM olmasi faydali olur.

Tek SSD kullanacağım o da Windows yüklü olacak evet.

Adata XPG'de DRAM bulunuyor diğerlerinde bulunmuyor anakartınızı neydi.
Hp victus 16-s0023nt laptop kullanıyorum, anakartı göremedim datasheette.

Hocam Exceria'nın okuma ve yazma değerleri çok düşük olduğu için tercih etmemiştim. DRAM konusunda bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım fakat MLD markasının okuma yazması 5000 seviyelerine ulaşıyor, bunda DRAM var mı veya neden excercia bunlardan daha iyi anlatabilir misin?

Tek SSD kullanacağım o da Windows yüklü olacak evet.

HP Victus 16-S0023NT laptop kullanıyorum, anakartı göremedim datasheette.

Windows yüklü olacaksa sadece Exceria değil, DRAM'li bir SSD al o bütçe için. Exceria fiyatı arttıktan sonra daha iyi bir ürün olabilir ilerisine. Ama MLD'den daha iyi.

Windows yüklü olacaksa sadece Exceria değil, DRAM'li bir SSD al o bütçe için. Exceria fiyatı arttıktan sonra daha iyi bir ürün olabilir ilerisine. Ama MLD'den daha iyi.
DRAM olayını araştırdım biraz, şuan bazı SSD'ler DRAM yerine HMB kullanıyor ve çok büyük bir performans farkı olmuyor. Sanırım duruma göre HMB kullanan SSD alınır fakat ikisi de olmayan alınmaz.

MLD'nin bilgilerini bulamadım fakat diğer attığım 3 SSD ye baktığım zaman hiçbirinde DRAM yok fakat hepsi HMB teknolojisini kullanıyor. Bu üçünden sx8200 hariç diğerleri entry level olarak belirtilmişken sx8200 modeli mid-range olarak belirtilmiş. Şuan en cazip baktığım bu.

Şuan kafama yatan modeller şunlar:
Bana en mantıklı gelen buydu.

Hiçbir yerde bilgi bulamadım fakat absürd bir okuma yazma hızı var.

Bu arkadaş da gerçekten iyi ama bütçeyi aşıyor, zorlasam mı bilemedim.

MLD konusunda bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

@hakan yaeger

Bu abi yetkili birine benziyor.

MLD konusunda firmaya mail gönderdim çünkü hiçbir yerde bilgi yok, Türk markası.
Dedim acaba çin'den alıp marka basıyor olabilirler mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı