OBS ve Streamlabs özellikleri uyumsuzluğu

Maysterouses

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Twitch. TV üzerinde yayınlarımı OBS üzerinden yapıyorum. Streamlabs yan uygulamasını kullanarak abone, takipçi, bağış gibi uygulama içinde bulunan eklentileri Streamlabs üzerinden kullanıyorum. Ancak şöyle bir problemim var. Detaylıca açıklayayım.
Yayınınızda birisi sizi takip ettiğinde ekranda çıkmasını isteriz ya, bende çıkıyor. Aynı şekilde abonelikler falanda ancak problem şurada.
Örneğin; Streamlabs'te kendimize göre özelleştirdiğimiz takipçi özelliğinin kaynak kodunu kopyalayıp, OBS üzerinde yeni kaynak açıp, Streamlabs'ten aldığımız kaynak kodunu yapıştırırız ve OBS uygulaması üzerinde boyutlandırma, ekranın neresinde durmasını istediğimiz gibi ayarları yaparız.
Ben bunu yapamıyorum. Sebebi de OBS üzerine girmiş olduğum bir kaynak kodu yok ancak birileri abone veya takip ettiğinde yayında gözüküyor, izleyici görüyor, ekranın tam ortasında çıkıyor lakin ben bunu OBS üzerinden sağa ya da sola almak istediğimde alamıyorum. Hep ve her seferinde ekranın ortasında çıkıyor. Streamlabs web sitesi üzerinden kendime göre özelleştirebiliyorum (müzik değiştirme, animasyon değiştirme) ama OBS üzerinde ve yayında hep ortada çıkıyor. Ben bunu mesela ekranın sol üst köşesine almak istiyorum, kaynak kodunu alıp OBS üzerinden yeni kaynak olarak eklediğimde ise bu sefer 2 tane aynı bildirimden ekranda çıkıyor, yani aslında iki kod OBS üzerinde var ama ben birine müdahale edebiliyorken diğerine edemiyorum göremiyorum çünkü. Bu şekilde de çözemedim.
Ne olur, bu sorun bana kafayı yedirtecek, bilgili olan veya daha önce başına gelen arkadaşlardan sizden yardım talep ediyorum. Bu durum sinirlerimi çok geriyor.
Şimdiden çok teşekkürler.
İyi günler.

hocam bağış takipçi izlenmeni vb şeyleri obs üzerindende ulaşabilmektesin ayrı bir platforma gerek yok konuyla alakasız ama yazmak istedim

Anladım demek istediğinizi zaten o şekilde takip ediyorum ama StreamLabs üzerinden özelleştirdiğim şeyleri örneğin takipçi, abone gibi onların bağlantı linklerini kopyalayıp OBS üzerinden kaynaklardan tarayıcı olarak ekleyip ekrana sabitliyoruz ya, OBS üzerinde bulunmamasına rağmen çıkıyor ekranda falan ama iptal etmek istesemde edemiyorum en basidi böyle açıklayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı