OCCT test sonuçları

Ufuktplu000

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. OCCT testinde 6.2.2 sürümünde yaptığım testlerde sorun olmamamakta ancak 7.2.2 ve 8.0.1 sürümlerinde test yaptığımda 3 saniye sonra "CPU crashed" hatası alıyorum.
Sistem özellikleri:
-MSI RX570 Armor ekran kartı.
-AMD Ryzen 5 1600 AF işlemci.
-Gigabyte B450M S2H anakart.
-2X Adata XPG Gammix D10 8 GB RAM.
-Corsair 550W PSU.
Sorum sorun yazılımda mı donanımda mı?

OCCT bana abes geliyor AIDA64 ilk 3 tik seçili 1 dakika test etsen veya Cinebench R23 ile multi core tek render test etsen yeter bence. Sorun yazılımdan değil girilen değerlerin programın yaptığı test sisteminin daha zorlayıcı olmasından dolayı hata alıyorsundur. Kaç volt kaç GHz?

OCCT bana abes geliyor AIDA64 ilk 3 tik seçili 1 dakika test etsen veya Cinebench R23 ile multi Core tek render test etsen yeter bence. Sorun yazılımdan değil girilen değerlerin programın yaptığı test sisteminin daha zorlayıcı olmasından dolayı hata alıyorsundur. Kaç Volt kaç GHz?

Bazı konularda OCCT ileri sürümlerinde sorun olduğu yazmakta bu sebebten dolayı sordum.
Açıkcası bu testleri yapmamın nedeni bilirsiniz AMD işlemcilerde fanını sert çekince işlemci ile birlikte gelmekte aynı olay başıma geldi pini yamuldu ben onu düzeltmeye çalıştım sokete tekrardan oturttum ve sistem çalıştı bu sebebten dolayı bu testleri yapıyorum. Ancak oyun oynarken çökme gibi sorunlar yaşamadım.

Dosya Ekleri

• 1616104655976.png
    1616104655976.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 51
Soğutucu bloğun vidalarını anakart braketinden söktükten sonra gelmiyor ise hafifçe sağa sola çeviriniz o kendini salacaktır AMD'nin macunu sakız gibi tuttu mu tutuyor, pinler düzgün ise bir sorun olacağını zannetmem.

Geri
Yukarı