Oda ışığını açınca bilgisayar açılıyor

Bu bana ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratır mı ?
Hocam elektrikçi değilim. Elektrikçi olsam, Anakartı ve power supply'ı üreten firma değilim. Sizce normal bir zamanda odanızın ışığını açtığınızda bilgisayarınıza güç mü gitmesi lazım? Demek ki anormal bir durum var düzeltilirse iyi olur.

Bilgisayardan ziyade tost makinesi kettle saç kurutma gibi aşırı güç çeken cihazlarla ilgili sorunlar yaşanabilir belki

Hocam bilgisayara zarar vermesede. Evdeki diğer elektronik aletlere zarar verebilir. Sonuç olarak bir topraklama arızasına benziyor. Elektrikçi çağırmanızda fayda var.
Bakın size dünyanın en saçma örneğini vereyim.

Bilgisayarı taktığım çoklu prize ufak bir lamba takıyordum. Lambanın fişini çıkarıp geri taktığımda mouse'un ışıkları değişiyor ayarları bozuluyordu. Eski bilgisayarda oluyordu bu. Sorun bilgisayarda da olabilir.

Ama adam haklı yani bir elektrikçi çağırıp baksa güzel olur

Bakın size dünyanın en saçma örneğini vereyim.

Bilgisayarı taktığım çoklu prize ufak bir lamba takıyordum. Lambanın fişini çıkarıp geri taktığımda mouse'un ışıkları değişiyor ayarları bozuluyordu. Eski bilgisayarda oluyordu bu. Sorun bilgisayarda da olabilir.

Ama adam haklı yani bir elektrikçi çağırıp baksa güzel olur
Hocam bende EHT trafosu çalıştırınca klavyemi bozmuştum. Yeni klavye almak zorunda kaldım.
Bu sorunlar ya manyetik dalgadan ya da topraklamadan kaynaklı olabiliyor.

Hocam bende EHT trafosu çalıştırınca klavyemi bozmuştum. Yeni klavye almak zorunda kaldım.
Bu sorunlar ya manyetik dalgadan ya da topraklamadan kaynaklı olabiliyor.
Prize takıp ışıkların değiştiğini gördüğüm an şok geçirmiştim açıkçası çünkü çözümü de yok böyle bir olayın. TR'deki elektrik hattı dengesi çok bozuk, özellikle bildiğim kadarıyla avrupadaki ana şebeke hattı bizim aldığımız 220-240V'dan daha düşük sanırım. Ona rağmen dalgalanma var

Bende de buna benzer bir sorun oluyordu. PC'nin takılı olduğu prize başka bir alet takınca dı dıt diye USB çıkarıp takma sesi geliyordu bilgisayardan. Bu da mı acaba voltaj dalgalanması ile ilgili?

Yeni konular

Geri
Yukarı