Odamın ve Bilgisayarımın Görünümünü Nasıl Güzelleştiririm?

TwoBee

Kilopat
Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR 📷
Daha fazla  
Bilgisayarda uzun süre geçiriyorum. Dolayısıyla hayatımın çoğunu geçirdiğim yer odam oluyor. Daha güzel gözükmesini istiyorum bu sebeple. Tavsiyelerinizi bekliyorum. [emoji3]

Bir resim atarsan fikir yürütebiliriz hep birlikte.
NOT: Masanın arkasında LED ışıklandırma var.
Düzenleme yapacağım bölge fotoğraftaki yer.
Masanın yanındaki çekmeceye bilgisayar kasası koyacağım. Yeni bilgisayar alacağımdan dolayı eski sistemimi söktüm.
1526993940257.jpeg

Ortalama bütçen nedir? Odanı güzelleştirmek istiyorsan ailenin de desteğini alarak komple elden geçirmeni öneririm. Senin yenilik düşünmediğin bir bölge olacak ancak; Tül perdelerden kurtulmaya bak derim, odanın havasını bozuyor her halükarda; Stor perdeler odanın havasını değiştirir. Mobilya eksiğin de yok değil, biraz boş kalmış sanki oda. Parke ve tavan süslemeleri fena değil, duvarlar nispeten temiz.

Olaya yalnızca; LED şeridi nereye yapıştırsam gözüyle bakarsan pek hoş bir manzara çıkmaz ortaya.
Yenilik - güzellik istiyorsan mobilyaları değiştirmekle başla derim, ailenle bir konuş.

Ortalama bütçen nedir? Odanı güzelleştirmek istiyorsan ailenin de desteğini alarak komple elden geçirmeni öneririm. Senin yenilik düşünmediğin bir bölge olacak ancak; Tül perdelerden kurtulmaya bak derim, odanın havasını bozuyor her halükarda; Stor perdeler odanın havasını değiştirir. Mobilya eksiğin de yok değil, biraz boş kalmış sanki oda. Parke ve tavan süslemeleri fena değil, duvarlar nispeten temiz.

Olaya yalnızca; LED şeridi nereye yapıştırsam gözüyle bakarsan pek hoş bir manzara çıkmaz ortaya.
Yenilik - güzellik istiyorsan mobilyaları değiştirmekle başla derim, ailenle bir konuş.
LED istemiyorum zaten. Diskoya çevirmeyelim odayı. [emoji3] Tül perde konusunda kirada oturduğumuz için maalesef herhangi bir şey yapamıyorum. Kitaplığın önü bana çok boş kalmış gibi geliyor. Oraya ne yapabilirim mesela? Duvardaki boya atmalarını kapatmakla başlamak istiyorum. Bir de odana şunu da koysan güzel olur dediğiniz bir şey var mı?
Bu arada bütçem yaklaşık 500₺ kadar.

Kesinlikle stor perde almasını ve kullanmasını önermiyorum. O yazınki camı açık bırakıp yatmak kısmında uğraştırıcı oluyor. Çünkü ilk önce storu yukarı çekeceksiniz sonra camı açacaksınız sonranda ise storu tekrar aşağı indireceksiniz. Her türlü tül perde daha iyidir. Bence burada alınması gereken yeşil bir perde (kalın olacak.) çünkü odayı karartma da iyi bir seçenek.

Kesinlikle stor perde almasını ve kullanmasını önermiyorum. O yazınki camı açık bırakıp yatmak kısmında uğraştırıcı oluyor. Çünkü ilk önce storu yukarı çekeceksiniz sonra camı açacaksınız sonranda ise storu tekrar aşağı indireceksiniz. Her türlü tül perde daha iyidir. Bence burada alınması gereken yeşil bir perde (kalın olacak.) çünkü odayı karartma da iyi bir seçenek.
Yeşil renk konusunda sıkıntı yaratmaz mı?

Klima velinimet değerini bil 😂. Yerinde olsam 150X60 ya da 200X70 sadece MDF ve ayakları olan bir masa alır, Duvar monte monitör kurar altına PS4 sağınada PC mi koyar masanın iç kısmına kulaklık ve controller askısı yapardım.

Arkasına kablo toparlayıcılarla temizler monitörün arka tarafınada RGB koyardım.

Keyfe görede küçük duvara monte isteğe göre blok koyar üzerlerini figür ya da benzeri birşey tıkıştırırdım. Birde oyuncu koltuğu tabi ne pahalı ne dandik Allah bereket versin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı