Odanızda karınca gördüğünüz zaman ne yapıyorsunuz?

Ne yapıyorsunuz?

• Peçete veya diğer eşyalar ile öldürüyorum.

Oy: 7 17,9%
  • Süpürge ile süpürüyorum.

Oy: 0 0,0%
  • Kendi haline bırakıyorum.

Oy: 19 48,7%
  • Annem zaten odayı temizliyor.

Oy: 1 2,6%
  • Domestos döküyorum (:

Oy: 0 0,0%
  • Öldürmeden kurtuluyorum.

Oy: 12 30,8%

• Oy verenlerin toplamı
    39

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Ben karınca gördüğüm zaman o anki psikoloji ile hareket ediyorum. Eğer masamda veya sehpada görürsem peçete alıp öldürmeden karıncanın peçeteye girmesini sağlıyorum. Sonra karınca peçetede olduğu zaman peçeteyi camdan aşağıya atıyorum. En azından karıncalara zarar vermemiş oluyorum🙃

Son düzenleyen: Moderatör:
Karıncaların davranışları üzerine farklı dillerde 200 sayfadan fazla kaynak okudum. Bundan sonra karınca sorunum kalmadı.

Karıncaların ulaşabileceği şeyleri ortadan kaldırın, illa dışarıda yiyecek bırakmanız gerekiyorsa aynı anda 2 karıncanın yan yana geçemeyeceği yuvarlak ince ayaklı şeyler üzerinde ya da ocak üzeri gibi köşeli dar ayaktan yükselen şeylerin üzerine koyun. Bir nesne yüksekte olunca karıncadan korumuyorsunuz, karıncalarda çevre algısı 2 boyutlu. Z ekseninde bir yere tırmanıyorken de onlar bunu 2 boyutlu eksen gibi algılıyorlar. Bir karıncanın geçiş yolunu görünce amonyaklı ya da alkollü bir bezle o yolun üzerini silip salgıladığı hormonların orayı otobana çevirmesini engelleyin. Koloni hafızası 1.5-2 ay sürüyor, bu sürede bir baskın yemeden kurtulursanız oraya düzenli gözcü gelmiyor. Çok ender 1 tane karıncanın yolu düşebilir, o da dikkatli olursanız sorun yaratmaz. Bir de giriş yerlerini ıslak şeylerle tıkayabilirsiniz bir süre.

Son düzenleme:
Yok ama elime alıp pencereden üflerim. Fazlalarsa hepsini peçeteye koyar dışarı fırlatırım.

Karıncalar güzel hayvanlardır, vahşi kırmızılardan değillerse yaşamamaları için sebep yok.

Yalnız diğer böcekleri gördüğüm an da öldürürüm.

Kendi haline bırakırım.Arada tüm işleri bırakıp karınca ile oyunlar oynarım.Karıncaları severim.Geçenlerde arkadaşım karıncayı yanlışlıkla ezdiğinde ağlamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı