ODTÜ Tarih vs Ankara Üniversitesi Tarih

Haklısınız hocam ancak ciddi bir matematik sıkıntım var sözelim çok kuvvetlidir ancak matematiğim gerçekten çok kötü.

Size TYT denememi açıklayayım Türkçe 25 net sosyal 19,75 matematik 4 net fen 4 net.
Durumunuz birebir benle aynı, EDB-SOS1-SOS2 ve bunlarda çok iyiyim, ama matematik asla olmuyor, 5.50 AYT neti çıktı AYT Matematik'te en fazla.

Tarih bölümünü ben de istiyorum, ODTÜ'nün imkanları biraz da Çift Anadal Programına kayılırsa daha iyi olur gibi şeklinde, pek de ODTÜ Tarih mezunu olup da yayımı olan görmedim çok fazla, belki de benim eksik araştırmamdan kaynaklı. Herhangi bir kitapçıda tarih kısmına gidip kitap arkasında yazarın biyografisine bakınca her şekilde Ankara DTCF'li bir yazar bulma ihtimaliniz var. Zaten memlekette kaliteli Tarihçi üreten üç fakülte var, İÜ Edebiyat Fakültesi Tarih, AÜ DTCF Tarih ve BOÜN Tarih. Koç gibi astronomik yerler olmadığı sürece özel üniversitede okunacak bir bölüm de değil.

Son düzenleme:
Durumunuz birebir benimle aynı, EDB-SOS1-sos2 ve bunlarda çok iyiyim, ama matematik asla olmuyor, 5.50 AYT neti çıktı AYT Matematik'te en fazla.

Tarih bölümünü ben de istiyorum, ODTÜ'nün imkanları biraz da çift ana dal programına kayılırsa daha iyi olur gibi şeklinde, pek de ODTÜ tarih mezunu olup da yayımı olan görmedim çok fazla, belki de benim eksik araştırmamdan kaynaklı. Herhangi bir kitapçıda tarih kısmına gidip kitap arkasında yazarın biyografisine bakınca her şekilde Ankara Dtcf'li bir yazar bulma ihtimaliniz var. Zaten memlekette kaliteli tarihçi üreten üç fakülte var, iü edebiyat fakültesi tarih, aü dtcf tarih ve boün tarih. Koç gibi astronomik yerler olmadığı sürece özel üniversitede okunacak bir bölüm de değil.

Dostum çok geç bir cevap kusuruma bakmayın çok haklısınız millet ODTÜ adı geçince en iyisi o sanıyorlar ama Ankara çok daha iyi bir seçenek ki okulun siyasi yapısıda var tabii.

Durumunuz birebir benle aynı, EDB-SOS1-SOS2 ve bunlarda çok iyiyim, ama matematik asla olmuyor... 5,50 AYT neti çıktı AYT Matematikte en fazla.

Tarih bölümünü ben de istiyorum, ODTÜ'nün imkanları biraz da Çift Ana Dal programına kayılırsa daha iyi olur gibi şeklinde. ODTÜ Tarih mezunu olup da yayımı olan kişi pek görmedim, belki de benim eksik araştırmamdan kaynaklıdır. Herhangi bir kitapçıda tarih kısmına gidip kitap arkasında yazarın biyografisine bakınca her şekilde Ankara Üniversitesi DTCF'li bir yazar bulma ihtimaliniz var. Zaten memlekette kaliteli Tarihçi üreten üç fakülte var, İÜ Edebiyat Fakültesi Tarih, AÜ DTCF Tarih ve BOÜN Tarih. Koç Üniversitesi gibi astronomik yerler olmadığı sürece vakıf üniversitesinde okunacak bir bölüm de değil.
Merhaba @G. W. F. Hegel. Marmara Üniversitesi Tarih bölümü ile Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü nasıldır sizce?

Merhaba @ardabicer6. ODTÜ Tarih de yazılabilir aslında ama Ankara Üniversitesi Tarih bölümü bitiren birinin memnun olduğunu hatırlıyorum. Tek yakındığı konu Yüksek Lisans ve Doktoradan dolayı öğrencilik hayatının uzun sürmesiymiş.

Son düzenleme:
Dostum çok geç bir cevap kusuruma bakmayın çok haklısınız millet ODTÜ adı geçince en iyisi o sanıyorlar ama Ankara çok daha iyi bir seçenek ki okulun siyasi yapısıda var tabii.
Ankara biraz daha iyi çevre konusunda. Zorlarsanız BOÜN Tarih’e zorlayın diye düşünüyorum, dünya çapında en iyi üniversitelerden gelen profesörler var akademik kadroda. İlk sene müfredatta diferansiyel denklemler olmasa daha iyi de o da ÇAP başvurusu yapmaya niyetiniz olursa diye var.
Merhaba @G. W. F. Hegel. Marmara Üniversitesi Tarih bölümü ile Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü nasıldır sizce?

Merhaba @ardabicer6. ODTÜ Tarih de yazılabilir aslında ama Ankara Üniversitesi Tarih bölümü bitiren birinin memnun olduğunu hatırlıyorum. Tek yakındığı konu Yüksek Lisans ve Doktoradan dolayı öğrencilik hayatının uzun sürmesiymiş.
Marmara Tarih’i sadece sıralama bazında araştırdım. 11 profesör varmış. Açıkçası pek bilgim yok, ama okunabilir bence. Sıralaması çok düşük değil.

Ek olarak, Tarih ömür boyu öğrenciliği gerektiriyor her şekilde, temel bilim olması nedeniyle. YL ve Doktora olmadan, dershanelerde öğretmenlik hariç yapabileceğiniz bir şey pek yok.

Geri
Yukarı