Öğrenci İçin Yazın Çalışılacak Yerler

ATL ve TL'ler 10 ve 11'de yapıyor, EML'ler 12'de yapıyor. Okula göre de ATL ve TL'lerin staj yılları değişebiliyor.
10,11 de staj yapılmıyor(yani ben yapmıyorum, tanıdık tanımadık herkesin yaptığını görmedim) sadece 12.sınıfta yapılıyor sanırım.
Varsada hocam benim niye haberim yok, anlatsana şu olayı biraz o_O
Nerede yapıyorlara gelirsek, 10. sınıflar donanım (bilişim için) donanım stajı yapıyorlar, tanıdıkları yoksa yazılım şirketleri almaz. 11. sınıfta ise iyi bilenler bulabilirse iyi yere, tanıdıkları olanlarda iyi yere giriyorlar. Alanında kötü olanlar veya iyi bir yer bulamayanlar kötü yerlere gidiyorlar. İyi yerler işi öğreten veya iş veren, kötü yerler ise öğretmeyen, alan dışı iş yaptıran veya iş yaptırmayan yerler. Kurumsal büyük yerlere torpille giriliyor ama çok büyükse girilmiyor, her işten farklı biri sorumlu olduğu için olmuyor. 11. sınıfın yazında 40 gün veya 10. sınıfın ve 11.sınıfın yazında 20'şer gün olarak yapılıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı