Öğrenci pasaportu mezun olunca iptal mi oluyor?

Reshon

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 20 yaşındayım ve şu an aktif olarak 2 senelik ön lisans bölümünde 2.senem eğer ben şimdi öğrenci pasaportu alırsam sonrasında mezun olursam pasaportu alırken ödemediğim harç bedelini ödemek zorunda mıyım veya pasaportum iptal olur mu? Bir de eğer iptal olmuyorsa 25 yaşına kadar kullanma hakkım var mıdır?

Hocam, öğrenci pasaportu mezun olduktan sonra iptal olmaz, harç bedelini de ödemezsin. Pasaport süresi dolana kadar kullanabilirsin, bu genelde 25 yaşına kadar. Yani, mezun olsan bile pasaportun süresi bitene kadar geçerli!

Hocam, öğrenci pasaportu mezun olduktan sonra iptal olmaz, harç bedelini de ödemezsin. Pasaport süresi dolana kadar kullanabilirsin, bu genelde 25 yaşına kadar. Yani, mezun olsan bile pasaportun süresi bitene kadar geçerli!

Hocam iyi günler bu durumdan eminsiniz değil mi? Pasaportumun alınış tarihi 2022 Ekim, geçerlilik tarihi 7 Mayıs 2029 yani 25 yasını dolduracagım sene. Bu sene Haziran'da üniversitemden mezun oluyorum 20 yaşındayım mezun olduğunda bu sisteme düşer ve pasaportun geçersiz sayılır diyen de var hayır 25 yaşına kadar devam diyen de. Sen kesin emin misin?

Hocam iyi günler bu durumdan eminsiniz değil mi pasaportumun alınış tarihi 2022 ekim, geçerlilik tarihi 7 mayıs 2029 olarak gözüküyor pasaport üzerinde yani 25 yasını dolduracağım sene. Bu sene haziranda üniversitemden mezun oluyorum 20 yaşındayım mezun olduğunda bu sisteme düşer ve pasaportun geçersiz sayılır diyende var hayır 25 yaşına kadar devam diyende sen kesin emin misin?

Geri
Yukarı