Öğrendiğimi anlamıyorum

Kaç gündür videolar izliyorum, kitaplar okuyorum, bilgiler edinmeye çalışıyorum vs. ancak hiçbir şey anlamıyorum. Beynimde bir boşluk gibi bir şey var anlamamı engelleyen. Şu an bile hissediyorum, öğrendiğimi anlamama engel oluyor, hiçbir şey kalıcı kalmıyor konuları okuyorum ediyorum, matematik bilen bir akrabamız problemi yapıyor anlatarak gösteriyor, sonra sen yap diyor bomboş kalıyorum hiçbir şeyden anladığım yok. Benden hiçbir şey olmaz.

Sen bence bu başlığı okuma dostum hatta komple sil. Adam sorun belirtmiş çare istemiş otizm yazan var. Pes yahu. Bu işler tanılar o kadar kolay değil arkadaşlar kendinize gelin.

Sen ise üzülme dostum. Biraz çık hava al, kitaplardan, derslerden videolardan bir iki gün uzaklaş kafanı dağıt. 2 gün sonra tekrar dön tekrar dene. Bir olmaz, iki olmaz, üç olmaz ama dört olur. Herkesin öğrenme şekli ve süresi farklıdır. Seninde kendininkini bulman lazım. Eğer sorunların sayısal ile alakalıysa da üzülme herkes bilecek diye bir şey yok. Kendini zorla, derslerden geçecek kadar öğren sonra sal. Sende başka kulvarın adamısın demektir.

Öncelikle çok bilmiş gibi konuşmayacağım. Biraz deneyim biraz örneklerle anlatacağım, şimdi depresyon, yalnızlık, mutsuzluk, mastürbasyon öğrenme güçlüğünün başlıca sebepleri mutsuz olan insan geçmişte takılı kalan insan öğrenme güçlüğü çeker çoğunlukla, önce mutlu olmaya çalışın hocam Psikiyatri'ye gidebilirsiniz.

Adam sorun belirtmiş çare istemiş otizm yazan var. Pes yahu.
Otizm kesin var demedim, şüpheleniyorum dedim. Birincisi yazdığımı iyi oku, ikincisi eğer hastalık varsa böyle "dışarı çık hava al" gibi tavsiyeler pek işe yaramayacaktır. Arkadaşın bi doktora görünmesi lazım.

Otizm kesin var demedim, şüpheleniyorum dedim. Birincisi yazdığımı iyi oku, ikincisi eğer hastalık varsa böyle "dışarı çık hava al" gibi tavsiyeler pek işe yaramayacaktır. Arkadaşın bi doktora görünmesi lazım.

Otizm diyorsun yahu nezle değil bu. Az akıl izan. İnsan her aklına geleni de yazmamalı hani. Sen öyle şüphelendin diye adamın içini niye karartıyorsun? Empatinde mi yok adam burayı okuduğunda nasıl hissedecek diye. Otizm dediğin şey hatta hastalık dediğin şey öyle şüphe ile olmuyor baya kendini gösteriyor zaten. Sen yazdığın şeyleri adam gibi bilip yaz da biz senin yazdıklarını iyi okuruz.

Buradan kendine küfür ettirtme şimdi. Otizm diyorsun yahu nezle değil bu. Az akıl izan. İnsan her aklına geleni de yazmamalı hani. Sen öyle şüphelendin diye adamın içini niye karartıyorsun? Empatinde mi yok adam burayı okuduğunda nasıl hissedecek diye. Otizm dediğin şey hatta hastalık dediğin şey öyle şüphe ile olmuyor bayağı kendini gösteriyor zaten. Sen yazdığın şeyleri adam gibi bilip yaz da biz senin yazdıklarını iyi okuruz.

Öncelikle merhaba, neden bu kadar kaba davrandığınızı anlamadım. Arkadaşın bu tür semptomları müstemir olarak baş gösteriyorsa Otizm'den şüphelendim bende. İlla olmak zorunda değil fakat bahsettiği çoğu semptom otizm semptomlarına benziyor ve hatta bazıları aynısı. Belki hiçbir şey yoktur arkadaş doktora gitmeden net bir şey olamaz zaten. Belki de sadece kuruntu yapıyorumdur (umarım). Sadece düşünce yürütüyorum kimsenin içini karartma gibi bir niyetim yok. Eğer öyle anlaşıldıysa kusura bakmayın.

Öncelikle merhaba, neden bu kadar kaba davrandığınızı anlamadım. Arkadaşın bu tür semptomları müstemir olarak baş gösteriyorsa Otizm'den şüphelendim bende. İlla olmak zorunda değil fakat bahsettiği çoğu semptom otizm semptomlarına benziyor ve hatta bazıları aynısı. Belki hiçbir şey yoktur arkadaş doktora gitmeden net bir şey olamaz zaten. Belki de sadece kuruntu yapıyorumdur (umarım). Sadece düşünce yürütüyorum kimsenin içini karartma gibi bir niyetim yok. Eğer öyle anlaşıldıysa kusura bakmayın.

Kaba olduysam özür diliyorum hocam ama otizm gibi ciddi rahatsızlıklar konu sahibinin mesajından daha ciddi şekilde kendini gösterir. Bundan tepkim oldu. Birde burada bu şekilde yazan arkadaşların çoğunun bence yazma amaçları sorunlara çözüm ile beraber iyi mesajlarda duymak.

Kaba olduysam özür diliyorum hocam ama otizm gibi ciddi rahatsızlıklar konu sahibinin mesajından daha ciddi şekilde kendini gösterir. Bundan tepkim oldu. Bir de burada bu şekilde yazan arkadaşların çoğunun bence yazma amaçları sorunlara çözüm ile beraber iyi mesajlarda duymak.

Haklısınız. Ben internetten aldığım bilgilerle hareket etmiyordum. Umarım olmaz diyerek sağlık meslek lisesinden öğrendiğim bilgilerle hareket ediyordum. %100 gerçek diye bir şey yok tabii, arkadaş biraz daha bilgi verseydi hiç otizm demeyebilirdim. Münhasır bilgilerle sonuç bana göre böyle çıkıyordu. Fakat siz yazdıktan sonra düşündüğümde sorunun büyük ihtimal otizm değil, sadece beyin sisi, odaklanma problemleri veya depresyon başlangıcı olduğunu düşünmeye başladım.

Kaç gündür videolar izliyorum, kitaplar okuyorum, bilgiler edinmeye çalışıyorum vs. ancak hiçbir şey anlamıyorum. Beynimde bir boşluk gibi bir şey var anlamamı engelleyen. Şu an bile hissediyorum, öğrendiğimi anlamama engel oluyor, hiçbir şey kalıcı kalmıyor konuları okuyorum ediyorum, matematik bilen bir akrabamız problemi yapıyor anlatarak gösteriyor, sonra sen yap diyor bomboş kalıyorum hiçbir şeyden anladığım yok. Benden hiçbir şey olmaz.

Bende senin gibi hissediyorum. Hatta konu açacaktım açmadan önce senin açtıgın konuya denk geldim. Umarım sorununu çözersin. Bende de en basit cümleleri anlamama gibi bir sorun var veya basit olarak belirtmeyeyim genel olarak anlamıyorum bazen zor felsefik cümleleri anlıyorum bazen en kolay cümleleri anlamıyorum veya öğrenmeye çalıştıgım bilgileri anlayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı