Öğretmen için Apple M1'e gerek var mı?

emre1644

Yoctopat
Daha fazla  
Öğretmenim. Laptop alacağım. Kullanım amacı Office programları. Ara sıra film izleme. Lenovo V14 5500U çok övülüyor. Fiyatı 9.200 bandında. Ama gönlümde Apple M1 var. O da indirimli 17.500. Sizce Apple gerek var mı? Yoksa Lenovo iyi mi? Ya da daha iyi alternatif var mı? Fiyat aralığı bu ikisi arası.

Öğretmenim. Laptop alacağım. Kullanım amacı Office programları. Ara sıra film izleme. Lenovo V14 5500U çok övülüyor. Fiyatı 9.200 bandında. Ama gönlümde Apple M1 var. O da indirimli 17.500. Sizce Apple gerek var mı? Yoksa Lenovo iyi mi? Ya da daha iyi alternatif var mı? Fiyat aralığı bu ikisi arası.
M2 Mac mini alın bence monitörünüz varsa. 12000 lira.

Uzun ömürlülük için Apple. 14 senelik Windows deneyiminden sonra MacOS'a geçmiş birisi olarak söylüyorum bunu. Bir de iPhone AirPods vs. varsa tadından yenmez. Çok keyfili bir cihaz Macbook.

Sizce Apple gerek var mı?

"Gerek" yok. Ama anlaşılan beğenmişsiniz. Gönlünüzden geçeni alın. Her gün alınacak alet değil bilgisayar.
Öte yandan o Lenovo da işinizi görür. Ama yarı yarıya fiyat farkı bile sizi vazgeçirmediyse Lenovo'yu alırsanız çok mutlu olmazsınız diye düşünüyorum.

Windowsa bağımlı birisi olarak Macbook deneyimi yapayım diyerek ben de Macbook air aldım ama bir yerde windowsa ihtiyaç duyuyorsan hiç bulaşma. Ama ben razıyım Macbook'tan, ne istiyorsa ona göre kullanacağım diyorsan alabilirsin. Günlük kullanım için, kafede takılmak, uzun süre şarjının gitmesi v.s çok iyi özellikler. Normal yazı yazma ofis programları kullanımı falan da sıkıntı yaratmaz. Ancak e-imza v.b şeyler kullanma durumu olunca kamu programları ile uyumsuzluklar olabiliyor M1 yeni bir işlemci sayılır ona göre programlar olmadığından spesifik program kullanıyorsan onlar sorun çıkartabilir.

Geri
Yukarı