Öğretmen yapılan bir hatayı kullanarak veliyle tehdit ediyor

ERROR404

Femtopat
Daha fazla  
Ben okulda arkadaslarım ile sohbet eden biriyim. 2023 2024 öğretim yılında 1. dönemde arkadaşlarım ile makarasına aşırıya kaçmadan cinsel seyler merakdan dolayı konuştuğumuz için bazı çocuk gibi davranan arkadaşlar şikayet etmiş. Neymiş şemsiye ile insanlara cinsel şeyler öğretiyormuşuz. Bir kere bile yapmadığım şey sonra bu hafta başı babaannen beni arasın dedi.

Ben de babaannemin onu aramak zorunda olmadığı için aramadım. Bugün ise babaannen işte niye beni aramadı falan bir konuştu sonra da ya akşam arayacak ya da seni okuldan attırırım diyerek tehdit etti.

Bu arama işini de sınıfta en sevmediğim ders olduğu için yattığım için kimseye rahatsız etmeme rağmen dedi ve benim özel hayatıma karışamaz bana sen kaçta yatıyorsun diye sormaya başladı derste.

Sizce bu hocaya ne yapayim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben okulda arkadaslarım ile sohbet eden biriyim. 2023 2024 öğretim yılında 1. dönemde arkadaşlarım ile makarasına aşırıya kaçmadan cinsel seyler merakdan dolayı konuştuğumuz için bazı çocuk gibi davranan arkadaşlar şikayet etmiş. Neymiş şemsiye ile insanlara cinsel şeyler öğretiyormuşuz. Bir kere bile yapmadığım şey sonra bu hafta başı babaannen beni arasın dedi.

Ben de babaannemin onu aramak zorunda olmadığı için aramadım. Bugün ise babaannen işte niye beni aramadı falan bir konuştu sonra da ya akşam arayacak ya da seni okuldan attırırım diyerek tehdit etti.

Bu arama işini de sınıfta en sevmediğim ders olduğu için yattığım için kimseye rahatsız etmeme rağmen dedi ve benim özel hayatıma karışamaz bana sen kaçta yatıyorsun diye sormaya başladı derste.

Durumu ailenize anlatın.

Ben okulda arkadaslarım ile sohbet eden biriyim. 2023 2024 öğretim yılında 1. dönemde arkadaşlarım ile makarasına aşırıya kaçmadan cinsel seyler merakdan dolayı konuştuğumuz için bazı çocuk gibi davranan arkadaşlar şikayet etmiş. Neymiş şemsiye ile insanlara cinsel şeyler öğretiyormuşuz. Bir kere bile yapmadığım şey sonra bu hafta başı babaannen beni arasın dedi. Ben de babaannemin onu aramak zorunda olmadığı için aramadım. Bugün ise babaannen işte niye beni aramadı falan bir konuştu sonra da ya akşam arayacak ya da seni okuldan attırırım diyerek tehdit etti. Bu arama işini de sınıfta en sevmediğim ders olduğu için yattığım için kimseye rahatsız etmeme rağmen dedi ve benim özel hayatıma karışamaz bana sen kaçta yatıyon diye sormaya başladı derste. Sizce bu hocaya ne yapayim?

Vallahi ben biraz korkak biriyimdir. Arattırırım yani ne olacak? Dünyanın sonu değil ya...aradan çıksın bitsin beni de salsın misali.

Eğer 1seneye gidecekse takmayın, öğretmenlikte sadece düz kalıbı öğretip, öğrenci iletişimini hiçe sayan bir sistemdeyiz oluyor öyle ucubeler. Daha çoksa hocayla süren, nakil isteyebilirsin, onun dersine girmediği bir şubeye girmek isteyebilirsin, bir ebeveynine söyleyebilirsin.

Eğer 1seneye gidecekse takmayın, öğretmenlikte sadece düz kalıbı öğretip, öğrenci iletişimini hiçe sayan bir sistemdeyiz oluyor öyle ucubeler. Daha çoksa hocayla süren, nakil isteyebilirsin, onun dersine girmediği bir şubeye girmek isteyebilirsin, bir ebeveynine söyleyebilirsin.

Ben 5. sınıftayken sınıf değiştirmek istiyorum dedim kafaya takmadılar bir ara İngilizce öğretmenimizi 3 kişitoplanıp dilek ile şikayet etmiş diler bende "ailemin kendisini aramasını istemesi ve aramaması takdirinde beni okuldan attırma işlemi yapacağını söylemesinden dolayı ******* ***** kişisinden şikayetçiyim"deyip bir de bunu derken duyan arkadaşlarımında imzasını alsam versem beni 1.dönem yaptığım bir suçu söyleyip(3ay önce yaşanmış olayı)kullanarak bana bir şey yapabilir mi yoksa beni bu olayı kullanarak tehdit ettiği için ceza almasıı ya da sınıf değişikliği falan yapabiliyor muyum?

Şemsiye ile cinsel bir şeyi nasıl öğrettin kardeşim?

Hayır şemsiye ile biz beyzbol sopası gibi elimizde tutuyorduk fesatlar cinsel bir şeyler yapiyoruz diye söylemişler ama biz öyel bir şey yapmadık.

Gözüyle görmediği bir durumu veline nasıl anlatacak onu merak ettım ben.Başkalarının sözüyle hareket eden kişiler tehlikeli kişilerdir.
Sana tavsiyem okulda daha dikkatli davranmalısın.Her okulda ve her sınıfta bir ispiyoncu bulunur.

Cinsel konular konuşmak bir suç değildir. Bunlar konuşulup, tartışılıp öğrenilen konulardır ve insan sosyal bir canlıdır. Anladığım kadarıyla yaşın küçük bazı şeyleri kavrayıp, bilinçli şekilde kendini koruyamayabilirsin o yüzden seni tam da şöyle yap böyle yap diye yönlendiremiyorum ancak bu hayatta hukuki olarak bir suç işlemediğin sürece kimseden korkmana gerek yok.

Kendine sor, ben yanlış bir şey yaptım mı? Eğer yapmadıysan, kimse senin ailenle görüşme hakkına sahip değildir. Ben yanlış bir şey yapmadım, beni okuldan atamazsınız böyle bir hakkınız yok beni tehdit etmeniz bir suç bu konuyu daha fazla uzatıp size saygısızlık etmek istemiyorum öğretmenim diyebilirsin.

Sınıf değiştirme talebini de eğer velin yaparsa bunun mümkün olması halinde yapacaklardır.

Cinsel konular konuşmak bir suç değildir. Bunlar konuşulup, tartışılıp öğrenilen konulardır ve insan sosyal bir canlıdır. Anladığım kadarıyla yaşın küçük bazı şeyleri kavrayıp, bilinçli şekilde kendini koruyamayabilirsin o yüzden seni tam da şöyle yap böyle yap diye yönlendiremiyorum ancak bu hayatta hukuki olarak bir suç işlemediğin sürece kimseden korkmana gerek yok.

Kendine sor, ben yanlış bir şey yaptım mı? Eğer yapmadıysan, kimse senin ailenle görüşme hakkına sahip değildir. Ben yanlış bir şey yapmadım, beni okuldan atamazsınız böyle bir hakkınız yok beni tehdit etmeniz bir suç bu konuyu daha fazla uzatıp size saygısızlık etmek istemiyorum öğretmenim diyebilirsin.

Sınıf değiştirme talebini de eğer velin yaparsa bunun mümkün olması halinde yapacaklardır.

Teşekkür ederim okula gittiğimde zaten bugün dersimiz var illaki soracak bende bu şekilde söylerim eve geldiğimde sonuçu yazarım iyi günler dilerim.

Öğretmen nedensiz bile uzaklaştırma verebilir, disipline yollayabilir, okuldan da attırabilir. Der ki bana hakaret etti. Kimse öğretmenden kanıt istemez. Sen sınıf değiştirsen de senle uğraşabilir. O yüzden öğretmenle geçimli olacaksın başka yolu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı