Ön lisans bölüm tavsiyesi

Süleyman Pro

Decipat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek erbabi
Merhaba arkadaşlar. İyi günler. Ön lisans yani TYT bolumunden gireceğim de önlisansta iş bulma imkanı olan bölümler nelerdir?

Merhaba arkadaşlar. İyi günler. Ön lisans yani TYT bolumunden gireceğim de önlisansta iş bulma imkanı olan bölümler nelerdir?

Elektrik veya elektronik teknolojisi bu bölümlerde tekniker olmak istersen mezun olduktan sonra iş hayatına atılırsın. Ama ben mühendis olacağım dersen o zaman işler değişir çünkü DGS zor bir sınavı yerleşme ihtimalin düşük derece yapman gerekir.
Not: Sağlık bölümlerini yazmanı şiddetle öneririm.

Anestezi yazabilirsin. Tıbbı görünteleme teknikeri olabilir.

@Süleyman Pro

Elektrik veya elektronik teknolojisi bu bölümlerde tekniker olmak istersen mezun olduktan sonra iş hayatına atılırsın. Ama ben mühendis olacağım dersen o zaman işler değişir çünkü DGS zor bir sınavı yerleşme ihtimalin düşük derece yapman gerekir.
Not: Sağlık bölümlerini yazmanı şiddetle öneririm.

Anestezi yazabilirsin. Tıbbı görünteleme teknikeri olabilir.

@Süleyman Pro

Teşekkürler hocam. Peki tıbbi sekreterlik hakkında bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler hocam. Peki tıbbi sekreterlik hakkında bilginiz var mı?
Hocam nasil bir bilgi? Ataması tıbbi görüntülemeye göre bir tık daha fazla. Sadece çalışma şartları ona göre daha yoğun. Radyasyondan dolayı genelde çalışma şartları gevşek oluyor radyolojide. Şöyle örnek vereyim benim staj yaptığımda zamanda tomografide her gün farkli biri geliyordu. Çalişanlar haftada 1 kere sabah 1 kere akşam kalıyorlardı haftanin geri kalanında yatıyorlardı. Fazladan radyasyonu bahane edip izinde alabiliyorsun. Her 3unde de anestezi, radyoloji,sekreterlik 85 üstü kpss puanıyla büyük ihtimal atanirsin.

Radyolojinin Dersleri hakkinda açıköğretim okumayacaksan derslerin çoğuna doktorlar, tıp öğretmenleri, girdiginden biraz sert olabiliyorlar onun dışında geçmesi bitirmesi zor değil. Ayni zamanda Anadolu unide açıköğretim sekreterlik okuyorum geçmesi çok basit.

Geri
Yukarı