Ön Panel Jak Girişleri Çalışmıyor

• Konuyu başlatan CihanUnlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 31B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kasayı hazır mı aldınız yoksa Vatan'dan falan alıp da mı toplattırdınız ? Merak ediyorumda..
Sistemi vatandan kendim topladım ve evdede kendim yaptım.

- - - Güncellendi - - -

Kasanın öne girişlerinin kablosunu kontrol edemiyorum diyorsunuz, ama daha öncesinde bağlı dediniz. Bu nasıl bir çelişki? Konu başındna beri gereksiz yere uzuyor. Bir sonraki mesajınızda ön giriş kablosunun kontrol etmiş olup çıkan sonucu yazın.
Siz ne demek istediğimi anlamadınız. Kasanın önündeki jak girişleri anakartta hiç bir yere bağlı değil. Kasayı açıp en uç tarafına bakıyorum yani jak girişlerinin bulunduğu yerde. Hemen arkasında küçük kablolar var anakarttan tamamen ayrı. Yani ben orada bir oynamamı oldu deyip elimi uzatıyorum ama yetişmiyor. http://www.vatanbilgisayar.com/cors...kasa/productdetails.aspx?I_ID=63473#allImages kasa bu. Gördüğünüz gibi önde jak girişleri bulunuyor. Ve bende kasayı açıp o jak girişlerinin olduğu yere baktım ve orada küçük bağlantılar var. Ben sorunun oradan mı kaynaklandığını merak ettim. Elim yetişmiyor maalesef. Ön giriş kablosu diye birşey yok dostum zaten jak girişlerinin hemen arkasına bağlı o dediğin kablolar. Ve benimde elim oraya yetişmiyor işte.

O zaman neden 5. mesajda sorun anakart ile ilgili değil diyorsunuz? Size bir gün ceza yetersiz bilgi dolayısı ile. Bu esnada kasayı açıp biraz inceleyin ve sonuçları bize yazın.

Anakart a doğru ilerleyen kabloyu takip edin. Eğer yamuksa,tam oturtun.

Ya arkadaşım. Kaçtır saçma nedenlerden dolayı banlayıp duruyorsun seni anlayamadım. Her mesajımda kasanın önündeki jak uçlarının kabloları anakarta kesinlikle gitmiyor anakarttan bağımsız diyorum. Sen halen neden sorun anakartta olmadığını düşündüm dedim diyorsun. Ben zaten her mesajımda olay kasaya bağlı olan jaklarda diyorum. Anakart olayını sen başlattın. Kasanın jak kabloları anakarta gitmiyor bunu kaç kere söyleyeceğim.. Umarım anlamışsındır. Ama sen ısrarla anakarta giden jak kablolarını kontrol et diyorsun. Kasadaki jak girişlerinin kabloları anakarta gitmiyor......... Lütfen konularıma bir daha mesaj yazmazsan sevinirim ben kendim çözeceğim olayı.

- - - Güncellendi - - -

Anakart a doğru ilerleyen kabloyu takip edin. Eğer yamuksa,tam oturtun.
Dostum anakarta kablo gitmiyor sorun orada. Jaklar direk kasaya bağlı. Anakarta gitmiyor bunu çok kez söyledim.

Kasa da ki jak lar anakarta bağlanıyor. Kabloyu kontrol etsene.

Arkadaşlar sorun bendemi açıklayıcı yazamadım mı bilmiyorum. Yardım ediyorsunuz çok teşekkür ediyorum. Ama kasadaki jak girişleri inanın anakarta gitmiyor. Kasanın dahili bir yerinde bağlı jaklar. Akşama doğru bir resim ekleyeceğim umarım bu sefer anlarsınız :)

- - - Güncellendi - - -

Kasanın içinden bir kablo anakartın üstüne bağlıdır. Bu kablo bağlı mı?

Hocam bu kablo öndeki jaklar çalışırkende bağlı değildi şuan çalışmadığı haldede bağlı değil. Şuan kasa içinde boşta duran hiç bir kablo yok hepsi yerli yerinde. Akşam bir resim eklerim umarım yardımcı olur.

Dostum öndeki jaklar 3.0 ı desteklediği için çalışmıyor.Aynı sorun ben de var. Dönüştürücü bir aparat var usb 3.0' ı usb 2.0' a dönüştürüyor.Onu alman gerekli.Ben İzmir'de çok aradım ama bulamadım.İnş. sen bulursun. Bulursan bana da nerden bulduğunu yaz lütfen.

- - - Güncellendi - - -

Akasa Thermal Solution

Bu linkteki parça gerekli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı