Ön sol lastiği sert vurdum

Kaan dursun

Kilopat
Daha fazla  
Selam, geçen günlerde arabayla dönüş alırken önümdeki yüksekliği fark etmemişim, lastiği sert bir şekilde vurdum indiğimde kesin patlamıştır dedim ama sıyırıktan başka bir şey yoktu 2 haftadır'da kullanıyorum bir sorun yok gibi ama yine de buradan sormak istedim. Üstüne düşmenin lüzumu var mı sonuçta ön lastik ve yanakta oluştu hasar.

Dosya Ekleri

• 70087E3B-B4DA-4A33-855F-F37A3D169B74.jpeg
    70087E3B-B4DA-4A33-855F-F37A3D169B74.jpeg
    178,1 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Virajlarda en çok zorlanan lastik kısmı yanaklar. Henüz balonlaşma yok gibi, lakin orası şişmeye başlarsa yüksek hızda (80 Km/h) viraj dönerken lastik patlayabilir. Benim lastık böyle olsa ne yapardım diye soruyorum kendime, böylece binerdim. Lakin hafif balonlaşmaya başlarsa değiştir lastığı.

Sıkıntı olmaz. Sadece çizikler var ufak tefek. Benim yaz lastiğinin yanağı yarılmıştı resmen. Ona rağmen kullandım, sıkıntı çıkmadı.

Tedbir amaçlı lastikçiye götürüp baktırabilirsiniz. Veya arka lastiklerden biriyle yer değiştirebilirsiniz. Ama sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Hocam bunu lastikçi anlar biz sadece biraz daha kullanın lastiği takip edin diyebiliriz. Lastikten çok mekanik parçalara zarar vermiş olabilirsiniz.

Virajlarda en çok zorlanan lastik kısmı yanaklar. Henüz balonlaşma yok gibi, lakin orası şişmeye başlarsa yüksek hızda (80 Km/h) viraj dönerken lastik patlayabilir. Benim lastık böyle olsa ne yapardım diye soruyorum kendime, böylece binerdim. Lakin hafif balonlaşmaya başlarsa değiştir lastığı.
kesinlikle katılıyorum.
balonlaşma yok gibi.Eğer olursa binmeniz hiç sağlıklı değil

Selam, geçen günlerde arabayla dönüş alırken önümdeki yüksekliği fark etmemişim, lastiği sert bir şekilde vurdum indiğimde kesin patlamıştır dedim ama sıyırıktan başka bir şey yoktu 2 haftadır'da kullanıyorum bir sorun yok gibi ama yine de buradan sormak istedim. Üstüne düşmenin lüzumu var mı sonuçta ön lastik ve yanakta oluştu hasar.
Bir arkadaşım kaldırıma sürtmüştü tekerler çizik yerden patladı sağ 2 tekerde çöp oldu tamiride yok. Havasında problem var mı ?

Sadece hafif sıyrılmış gibi duruyor sıkıntı olacağını sanmam. Lastikler bu tarz şeylere dayanıklılar ama siz yine de ara ara o bölgeyi kontrol edin balon vesaire oluşursa diye.

Kısa vadede sorun cıkarmaz ama kullandıkça orası sıkıntı çıkarabilir her binişinizde kontrol ederek binin bence bunun dışında değiştirmeye gerek yok.

Geri
Yukarı