Önce hangi bilgisayar parçası alınmalı?

Mathisdu

Centipat
Daha fazla  
Hocam benim eski bir bilgisayarım var. Anakartı ASRock G41M-VS3 DDR3, işlemcisi Core 2 Quad Q8300, güç kaynağı Delta electronics GPS-300ab b rev ve 2 GB DDR3 RAM sahibi. Ben bu bilgisayara en az 8 GB RAM, GT730 veya GTX750 Ti ekran kartı ve bunları desteklemesi için 500W bir güç kaynağı almak istiyorum. 3 sorum var; alacağım RAM'i aratırken "DDR3 1333" şeklinde aratma yapmam doğru mu, önce RAM mi yoksa güç kaynağı mı almalıyım ve en önemlisi daha iyi bir anakart almalı mıyım?

Anakartımın desteklediği en iyi işlemci Core 2 Quad Q9650 ve benim sahip olduğum Core 2 Quad Q8300. oynayacağım en ağır oyunlar GTA V ve Dying Light gibi oyunlar olacak ancak işlemcim yeter mi bilmiyorum. Eğer anakart değiştirmem gerekirse çok ağır olmayan bir öneri verir misiniz? En fazla 1.500 gibi bir bütçem olacaktır ancak zorlayıp 2.000 yapabilirim, diğer parçaların bütçeleri dahil değildir.

GT730 almak saçma olur PSU yeterliyse ve işlemcinle sorun yaratmıyorsa 750 Ti ve Ram yeterli olur ileride alacağın/güncelleyeceğin sisteme göre PSU alırsın. Anakartın en fazla 1333mhz bellekleri destekliyor bu yüzden alacağın RAM 1333mhz den aşağı olmaması yeterli yukarısı olursa da bir şey fark etmiyor yine 1333mhz ile çalışırlar.

Son düzenleme:
Hocam benim eski bir bilgisayarım var. Anakartı ASRock G41M-VS3 DDR3, işlemcisi Core 2 Quad Q8300, güç kaynağı Delta electronics GPS-300ab b rev ve 2 GB DDR3 RAM sahibi. Ben bu bilgisayara en az 8 GB RAM, GT730 veya GTX750 Ti ekran kartı ve bunları desteklemesi için 500W bir güç kaynağı almak istiyorum. 3 sorum var; alacağım RAM'i aratırken "DDR3 1333" şeklinde aratma yapmam doğru mu, önce RAM mi yoksa güç kaynağı mı almalıyım ve en önemlisi daha iyi bir anakart alınır mı?

Anakartımın desteklediği en iyi işlemci Core 2 Quad Q9650 ve benim sahip olduğum Core 2 Quad Q8300. oynayacağım en ağır oyunlar GTA V ve Dying Light gibi oyunlar olacak ancak işlemcim yeter mi bilmiyorum. Eğer anakart değiştirmem gerekirse çok ağır olmayan bir öneri verir misiniz? En fazla 1.500 gibi bir bütçem olacaktır ancak zorlayıp 2.000 yapabilirim, diğer parçaların bütçeleri dahil değildir.

O sisteme 250W güç kaynağı da yeter zaten. İstersen R7 265, 260X kartlara bak. F/P kartlardır. 8 GB RAM alırsın. Bir süre idare eder. RAM'in CL değerine de dikkat etmeyi unutma RAM alırken.

O sisteme 250W güç kaynağı da yeter zaten. İstersen R7 265, 260X kartlara bak. F/P kartlardır. 8 GB RAM alırsın. Bir süre idare eder. RAM'in CL değerine de dikkat etmeyi unutma RAM alırken.
Tamam hocam teşekkür ederim. Önerebileceğiniz ucuz bir 4GB Ekran kartı var mıdır? Eğer ucuz bir 4GB ekran kartı bulamazsam dediğiniz gibi R7 265 gibi bir kart alırım.

Geri
Yukarı