[Öneri] Felsefe bölümünde dini tartışmalar yapanlara bölüm cezası verilsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ecmel

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Front-End Developer
Felsefe kategorisine giriyorum. Adam akıllı tartışmak istiyorum, insanların fikirlerini görmek istiyorum ama bir giriyorum konuya herkes kendi dininin reklamını yapıyor.

İlahi kitaplardan alıntı yapanlar, dinini başkasına anlatıp kendini haklı çıkartmaya çalışanlar, felsefe ne bilmeden gelip dinini savunanlar... Liste bu şekilde uzar gider. Ben her konuda bu arkadaşları görmekten bıktım valla. Bölüm cezası almaları gerektiğini düşünüyorum. Kalıcı veya 1 ay gibi uzun bir süre o kategoriye giremesinler. Sürekli konuların kitlenmesine, saçma sapan tartışmaların oluşmasına sebep oluyorlar.

Manevi duygularını bir kenara bırakıp tartışamayanların bu kategoriden uzak durması, duramıyorsa uzak tutulması gerekli diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Felsefe kategorisine giriyorum. Adam akıllı tartışmak istiyorum, insanların fikirlerini görmek istiyorum ama bir giriyorum konuya herkes kendi dininin reklamını yapıyor.

İlahi kitaplardan alıntı yapanlar, dinini başkasına anlatıp kendini haklı çıkartmaya çalışanlar, felsefe ne bilmeden gelip dinini savunanlar... Liste bu şekilde uzar gider. Ben her konuda bu arkadaşları görmekten bıktım valla. Bölüm cezası almaları gerektiğini düşünüyorum. Kalıcı veya 1 ay gibi uzun bir süre o kategoriye giremesinler. Sürekli konuların kitlenmesine, saçma sapan tartışmaların oluşmasına sebep oluyorlar.

Manevi duygularını bir kenara bırakıp tartışamayanların bu kategoriden uzak durması, duramıyorsa uzak tutulması gerekli diye düşünüyorum.
Kesinlikle katılıyorum.

Felsefe düşünce işiyken din inanç işi, bence bu konuda haklısınız.
Forumdaki bazı arkadaşlar hatta çoğu arkadaş diyecek kadar genel bir kitle, -ülkenin genel dininden dolayı- kendi dinine herkesin inanması gerektiğini düşünüyor. Bundan dolayı da felsefe kategorisinde dinini pazarlamaya çalışıyor.

Felsefenin tanımını bile bilmediklerini biliyorum. Bu yüzden bu arkadaşların bu kategoriden uzak durması gerektiğini düşünüyorum.

@Recep Baltaş @Emre C bu öneri hakkında kararınızı yazarsanız çok mutlu olurum. :)

Aslında bunun için bir ceza var sanırım.

Aslında bunun için bir ceza var sanırım.
Ayet paylaşan ve konu dışına çıkanlara ceza var ama benim tavsiyem direkt dini tartışanlara. İlla ayet atmasına gerek yok. Adam geliyor ve dinini pazarlıyor konuda. Felsefenin temellerinden olan "sorgulamayı" atıyor kafasından. :D

İçinde tanrı gibi kelimeler geçen bir konu eninde sonunda dinlere bulaşacaktır ama mümkün olduğu kadar uzak tutulabilir, sadece mantık açısından konuşulabilir.

İçinde tanrı gibi kelimeler geçen bir konu eninde sonunda dinlere bulaşacaktır ama mümkün olduğu kadar uzak tutulabilir, sadece mantık açısından konuşulabilir.
Tanrı ve din ayrı şeylerdir. Konu başlığı tanrı diyorsa dini tartışmanın bir amacı yoktur. Manevi duygularına hakim olamayanlar yüzünden konu dine geliyor.

"Dinin her tanımı muhtemelen sadece yazarını tatmin eder."

-J.M. Yinger

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı